Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 81
Jakiś czas temu internet u moich rodziców słabo działał. Puściłem speedtesta i wyszło, że dużo słabiej, aniżeli umowa przewiduję. Dzownie do #orange i oczywiście najpierw info, że jeżeli bezpodstawnie im zawracam głowę to mnie obciąża kosztami, ja #!$%@?. Doslzi do wniosku, że muszą wysłać technika. Pojechał chłop do jakiejś rozdzielni, dzowni do mnie ten technik i pyta czy lepiej. Sprawdziłem i faktycznie było lepiej. Zapytałem co to się stanęło, że taka poprawa nagle, ale nie mógł powiedzieć, bo firma zabrania udzielać takich info xD
I #!$%@? teraz znowu net słabo działa. Co za gówno. Nakładają ograniczenia na klientów i kto się nie kapnie to mają go w piździe? Ręce mi opadają. Nie dość, że rodzice płacą jak za zboże to jeszcze net co chwilę #!$%@? działa. #internet #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 32
@Just_Jump: jeśli masz ofertę „Internet do 20 Mbps” to przełączył Cię do innego portu albo zresetował coś na rozdzielni i tyle. Po czasie znowu się „zapycha” i nie ma na to rady, przerabiałem to 20 lat w domu... aż w końcu wziąłem LTE od Orange (down 15-30 Mbps) a później od Plus (20-50 Mbps) bo było znacznie lepsze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Just_Jump: Orange to porażka, u mnie kiedyś podłączyli tak że wystarczyło że domowy zadzwonił i mi internet wywało ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale zawsze byłem #!$%@? jak tylko usłyszałem sygnał i już wiedziałem że pograne w CS ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Just_Jump: zapewniaja tylko do tej predkosci, bedzie sobie tak skakac, wiekszosc ludzi kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy, wiec nijt nie walczy o swoje, a ten kto potrzebuje stalego szybkiego lacza jest w dupie bo beda robic wszystko bys sie odczepil, albo zrezygnowal z umowy bo im sie tak bardziej oplaca. Pare lat temu byl wykopek to tak meczyl infolinie, ze mial zakaz dzwonienia, straszyli go pozwami, mial juz dzwonic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Just_Jump: z ciekawości - jak za zboże czyli ile?

Łączą asymetryczne mają niższe gwarantowane przepustowości z kolei w ofercie podawane są maksymalne. Jak chcesz gwarantowanych przepustowości to weź na firmę dedykowany światłowód, ale wtedy abo przy najlepszych wiatrach 600zł i wzwyż.
@Kalypsoo: co ciekawe wynikalo to z jakosci sygnalu/braku filtra/wiecej niz jednego telelefonu w domu. Przerabialem :)

Moje przygody z orange to bylaby solidna ksiazka. Od braku neta przez tydzien do technika ktory stwierdzil ze nie ogarnie kabla, bo boi sie wejsc na slup. Pisalem listy do kilku wyzszych ludzi, a ci nawet odpowiadali. Telefon byl co dwa-trzy dni, list raz na dwa tygodnie. Najbardziej pomogl mi uzytkownik wykopu, dzieki ktoremu przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Svetlan: kilka lat się z tym męczyłem a wystarczyło zadzwonić xD jak przyjechał technik to powiedział że coś źle było połączone i jakiś kabel miał gangrenę.. i po 15 min problemu nie było ( ͡° ʖ̯ ͡°)

To że nie ma neta kilka dni to się niedawno zaczęło dziać jak już tam nie mieszkam więc nie wiem ile to dokładnie trwa ale akurat technicy w mojej okolicy