Wpis z mikrobloga

Szukam jakieś lampki rowerowej na kierownice. Jak jadę do pracy na 6 rano to jeszcze jest ciemno i mój knog+ zaczyna nie wystarczać. Doroga do pracy częściowo oświetlona ale mam też ciemne fragmenty po asfalcie. Celuje w coś do 100 zł może trochę ponad fajnie jak by była ładowana z USB z baterią w sakwie - nie nie chce żeby była jakoś bardzo duża. Dobrze by też było jak by można było ja ładować w trakcie jazdy.
#rower.
  • 10
@bslawek: Też polecam, bo to zajebista latarka jest (pod 800-900 lm w najmocniejszym trybie) więc masz 2 w 1. Do wyrwania na promocjach z Chin za śmieszne pieniądze. Do tego aku 18650 jakieś ~10 zł.
@Zorki4: Jeśli szukasz typowo lampki rowerowej z usb to ten Prox aero f III wydaje się spoko. Prawdą jest, że Convoy'a trzeba trochę dozbroić (kolimator, uchwyt), a do ogniw potrzebna jeszcze ładowarka. Nie mniej, na jednym ogniwie w trybie 50% to tak ze 2-3h. Do pracy dojechać i wrócić to chyba wystarczy.
@Zgred125: Nie mam kolimatora, myślałem o tym, bo jeżdżę po mieście. Zwykle po prostu kieruje latarkę w dół. Są też patenty ze zrobieniem sobie takiego plastikowego daszka nakładanego na końcówkę latarki (druk 3d), który będzie przycinał światło, aby było poniżej osi reflektora. W sumie sporo info jest tutaj:
https://www.1enduro.pl/convoy-s2-plus-latarka-na-rower/
Warto zwrócić uwagę na, takie zamocowanie, aby światło nie szło w stronę środka jezdni, tylko na prawo, do krawędzi:
Pobierz balrog84 - @Zgred125: Nie mam kolimatora, myślałem o tym, bo jeżdżę po mieście. Zwykl...
źródło: comment_15985471455eFNnkwTu3tFPsHDBoV3sN.jpg