Wpis z mikrobloga

Mirki, zamówiłem na początku lipca hulajnogę xiaomi na dhgate. Dostawa przewidywana była na 24.08.
Przez cały ten okres czekania na stronie UPS wisi ciągle jedna informacja, że paczka teoretycznie wysłana.
Jak wygląda sprawa odzyskania pieniędzy, jeśli paczka nie dojedzie? To normalne, że na stronie UPS nie ma żadnej aktualizacji w jakim miejscu obecnie się znajduje?
#dhgate #aliexpress
  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adiss: jaki masz status? Ja kupiłem pewna rzecz w innym sklepie i już następnego dnia miałem status "nadawca nadal numer paczce" czy jakoś tak. Następny status pojawił się dopiero miesiąc później.
@alegoraco: Na stronie dhgate jak wchodzę w śledzenie paczki to mam, że paczka w transporcie i dalej jest, że przewidywany czas dostawy 24.08.
Na stronie UPS, gdy wpisze numer paczki to mam, że wysłano i nic więcej nie jest wpisane. Już są dwa dni po ich przewidywanym czasie dostawy, więc nie wiem czy powinienem jeszcze czekać lub pisać od razu do sprzedawcy/UPS
@alegoraco na obu tych stronach jest wpisane:
Zamówienie zostało przetworzone - Gotowe dla UPS.

17 sierpnia pisałem jeszcze do sprzedającego, to odpisał mi, że paczka wysłana i dał link do jakiejś chińskiej strony do śledzenia paczki i tam jest taki sam status jak na tych w/w.
@alegoraco Szczerze na tej stronie nie ma nigdzie wpisanego kraju nadania.
Jest tylko nr przesyłki, mój adres odbioru, waga, dni w transporcie (47) i to, że obsługuje to firma UPS.
@Adiss: no to idą zbiorcze przesyłką z Azji ( samolotem, pociągiem, statkiem lub zaprzęgiem złożonym z niezjedzonych psów ) do kraju typu belgia niemcy czy tam inne, a później są nadawane kurierem czyli w tym przypadku UPS - to trwa od 7 do 60 dni a później mniej więcej do tygodnia i pyk mamy to. Chyba tylko alix ma gwarantowany czas dostawy i teraz jest to 90DNI!!! jak płaciłeś paypal to