Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki,
Chciałem się podzielić z Wami informacją dnia.
Jak wiadomo rok 2020 przyniósł nam wiele interesujących chwil i przeżyć. Ja na przykład dołączyłem do wesołego grona osób pozbawionych etatu z powodu COVID-19.
Po 4,5 roku udanej kariery, dwóch awansach i 3 podwyżkach otrzymałem dzisiaj e-mail:

„unfortunately, you have been selected for redundancy”

Kto stracił prace przez chińczyka jedzącego niedogotowanego nietoperza, plusik poproszę na osłodę dnia.
#praca #kryzys #uk #chwalesie #zalesie
  • 22
@zdalny_robol: Były próby ratowania biznesu poprzez skupianiu się na tutejszych turystach jednak bez swobodnego latania, tanich linii, atrakcji, hoteli, teatrów, wycieczek po Anglii nie ma za bardzo na czym zarabiać. Ten rok miał być bardzo dobry ponieważ miało być w mieście 6 czy 7 meczów Euro, cała branża się przygotowywała, mnóstwo zainwestowanych pieniędzy, i dupa.
@sebek2307: po pierwsze op jest zwolniony a nie to ze jego firma upada. Po drugie to od firmy zalezy ile ci dadza odprawy, jest jakies minimum ale to nie jest 1 miesiac za kazdy wypracowany rok. Jedna firma daje jak twoja miesiac (moja tez) ale moj znajomy w wielkim korpo po jego zwolnieniu dostal 2 tygodnie za kazdy rok...