Wpis z mikrobloga

@somskia: To trochę tak jak kiedyś z obcinaniem ogonów/uszu zwierzakom. Dla mody i chęci posiadania zwierzaka o konkretnych cechach fizycznych zapomina się o fakcie, że jednak zwierzęta cierpią. Cierpią w hodowlach (chociaż to można wyeliminować wybierając sprawdzone), ale także z powodu licznych defektów genetycznych wynikających z chowu wsobnego (co nie tyczy się z kolei wszystkich ras). Nie jestem za tym aby bronić komukolwiek posiadania takiego zwierzaka, jak mu się podoba, ale
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Nie popieram kupna ani hodowli mopsow, czy buldogów itp. Jednak jest wiele ras, które nie są tak „skrzywdzone” i ludzie kupują często psa dostosowując go do swojego stylu życia, patrza na jego charakter. Biorąc psa ze schroniska bierzesz tak naprawdę kota w worku. Ja osobiście mam zamiar w przyszłości zaadoptować pieska, ale często się spotkałam z wręcz agresywnym zachowaniem w stosunku do ludzi, którzy wybrali psa z hodowli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Koleżanka wielka psiara, która niby dba o pieski na pytanie: 'dlaczego kupiłaś psa z hodowli zamiast pomóc jakiemuś ze schroniska?' dostaje piany piany na mordzie i mnie wyzywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hejciła mi rodzinę, bo jakiś debil wyrzucił psa i nikt nie chciał go zatrzymać. Żeby było śmieszniej, pamiętam jak rodzina dzwoniła po schroniskach/straży miejskiej itd. każdy miał tego psa kompletnie w dupie i nikt nie chciał
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: zgadzam się, ale niestety na hodowle też trzeba uważać, bo często są to "pseudohodowle" gdzie psy/koty trzymają w klatkach i są "tworzone" na ilość, ja niestety takiego psiaka mam i od małego się wszystkiego boi, na wszystko szczeka itp i dla niego to też trauma :/
  • Odpowiedz
@Bonzai5: Mój rasowy pies znudzony takimi dyskusjami xD
Też chciałem psa o konkretnych cechach i o znanej przeszłości, to mój pierwszy #ttb i pewnie przy kolejnych pomyślę o jakieś adopcji, ale chciałem zdobyć "doświadczenie z rasą" z psem którego układam od 8 tygodnia życia i wiem że szanse że mu coś odwali są dużo mniejsze, niż przy psi którego ktoś mógł regularnie lać bo się zsikał na dywan.
Przy okazji zapraszam
Crock92 - @Bonzai5: Mój rasowy pies znudzony takimi dyskusjami xD
Też chciałem psa o...

źródło: comment_15983877012nLVsAG8FxqeoeeWQLnSkN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: @somskia: Tylko z dobrej hodowli. Innych zwierząt nie biorę. Chcę mieć zwierzę a) czyste, b) zdrowe, c) po normalnych rodzicach, d) bez przejść z przeszłości, które mogą czynić z niego psychopatę. Schroniska to hodowla zwierzęcej patologii, nieszczęścia i chorób. Powinno się dążyć do ograniczenia ich funkcjonowania poprzez lepszą kontrolę tego, kto i jak zwierzęta rozmnaża, kastrowanie bezpańskich kotów oraz wyłapywanie bezpańskich psów.
@Bonzai5:
  • Odpowiedz
@Bonzai5: I bardzo dobrze, ja mailem swojego cudownego mopsa, który zyl 14 lat w pełnym zdrowiu i zmarł ze starości. Ta rasa ma tam około 1k lat, ta krzyżówka nie powstała w poprzednim stuleciu i nagle wielki ból dupy xD ludzi z alergia i astmatyków tez byście zakazywali? XD szczególnie, ze wszystkie pieski z krótkimi kufami są ultra przyjacielski i towarzyskie, raczej nie żałują popularności, która są obdarzane. O wiele bardziej
  • Odpowiedz