Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem w Bełżcu. Na terenie byłego Obozu Zagłady jest pomnik-miejsce pamięci. Pomnik wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Do ściany z imionami ofiar prowadzi wąska ścieżka pomiędzy dwiema coraz wyższymi ścianami. Idąc tą ścieżką, robi się coraz chłodniej, ściany stają się coraz wyższe, echo własnych kroków jest coraz głośniejsze, narasta uczucie niepokoju.
Czułem się przytłoczony. Wokół jest żużel i jałowa ziemia. Kilka drzew- niemi świadkowie okropnych wydarzeń.
pri0 - Wczoraj byłem w Bełżcu. Na terenie byłego Obozu Zagłady jest pomnik-miejsce pa...

źródło: comment_1598354332hMRXdu915eXMOw82APx4cl.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Gouph: Czyli prawda leży pośrodku. Dzięki, zapisuję do miejsc do odwiedzenia, bo nie miałem pojęcia o tym, pewnie dlatego, że jest po drugiej stronie Polski...
  • Odpowiedz
Wczoraj byłem w Bełżcu. Na terenie byłego Obozu Zagłady jest pomnik-miejsce pamięci. Pomnik wywarł na mnie ogromne wrażenie.

Do ściany z imionami ofiar prowadzi wąska ścieżka pomiędzy dwiema coraz wyższymi ścianami. Idąc tą ścieżką, robi się coraz chłodniej, ściany stają się coraz wyższe, echo własnych kroków jest coraz głośniejsze, narasta uczucie niepokoju.

Czułem się przytłoczony. Wokół jest żużel i jałowa ziemia. Kilka drzew- niemi świadkowie okropnych wydarzeń.


@pri0:
J.....y - > Wczoraj byłem w Bełżcu. Na terenie byłego Obozu Zagłady jest pomnik-miejs...

źródło: comment_1598372618eAeddW1Eok5iInnapm0rVd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pri0: Często będą w rodzinnych stronach wstępuję tam na spacer i wyciszenie - warto wejść zobaczyć wystawę w środku - jednak jeśli ktoś jest słaby psychicznie nie polecam. Naprawdę robi wrażenie. Byłem na dniu otwarcia - chyba koło 17-18 lat temu kiedy byli tam ludzie którzy to przeżyli. Mój dziadek który przeżył ten obóz i po tym został wywieziony gdzieś na Bałkany nigdy więcej tam nie wszedł pomimo tego że mieszka
  • Odpowiedz