Wpis z mikrobloga

@UlfNitjsefni: za porozumieniem stron musi być podpisane, bez porozumienia nie. Najlepiej jak będzie popisane, ale nie jest to wymagane w przypadku zachowania okresu wypowiedzenia itp.

Bardziej chodzi o ewentualny dyskomfort, że pracodawca może coś kręcić np. nie widziałem wypowiedzenia.

Wypowiedzenie przez sms-a? Są różne opinie. Ja bym nie ryzykował i wysłałbym pocztą lub pojechał do pracodawcy.
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni:
Klasyk, w tematach prawnych wystarczy napisać dowolną bzdurę ("Proste - niech wymieni zamki i po zabawie", "Cisza nocna obowiązuje od 22", "Kierowca po piwku jest ZAWSZE winny"), byle odpowiednio zdecydowanym tonem, podkręcając januszowego wąsa, a wykopki łykną z zachwytem. Najlepiej by brzmiało to "mądrze" i wpisywało się w mądrości ludowe.
  • Odpowiedz
@Reiter: wszystko ok. Tylko powiedz mi proszę, co się stanie jak pracodawca zacznie kręcić, że nie widział wypowiedzenia. Opłaci bez sensu zwalniającemu się pracownikowi składki na następny miesiąc? Wypłaci mu wynagrodzenie, mimo że ten nie pracuje? Czy pan janusz bojący się sądu jak diabeł wody święconej wytoczy pracownikowi powództwo o... zmuszenie go do pracy? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ
  • Odpowiedz
@agaciksa: Jeżeli janusz zacznie kręcić, że nie dostał wypowiedzenia, to może pozwać pracownika do sądu i żądać nawet odszkodowania z racji swoich strat. Nie jest ciężko udowodnić, że pracodawca został narażony na straty i odejście od tak... zaburzyło rytm pracy w zakładzie. Rzadko się to zdarza, ale jest możliwość i może nie być ciekawie.

Dodatkowo janusz wpisze do świadectwa pracy, że pracownik porzucił pracę. Jeżeli pracujesz na magazynie, czy innej g
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Reiter: @WuDwaKa: nie mam wątpliwości że najlepiej to złożyć na papierze, chodzi mi jedynie o tą pewność siebie o której pisał @Dutch a w szczególności o druga część czyli "powinni podpisać i przyjąć".
Ewentualna sprawa w sądzie pewnie ciężka do wygrania przez pracodawcę, chyba że ewidentnie wiadomość wysłana na błędny numer na przykład
  • Odpowiedz
@Reiter: szkodę ciężko będzie dokładnie udowodnić ze wskazaniem kwot. A co do świadectwa pracy z wpisem o dyscyplinarce, to w sytuacji gdy pracownik złożył wypowiedzenie w jakiejkolwiek formie, przysługuje mu powództwo o sprostowanie tegoż świadectwa, także znowu... nie ma czym straszyć, bo sąd nie będzie dzbanem i nie będzie twierdził, że "sms się nie liczy" xD
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: wystarczy, że OP skasował wysłanego sms-a i jest w ciemniej...
Powinien im okazać i najlepiej gdyby podpisali. Nie muszą podpisać, ale musi mieć dowód, że przedstawił im wypowiedzenie (podpisać muszą jak jest za porozumieniem stron). Najlepiej było jechać osobiście lub wysłać pocztą z poleceniem odbioru i dowodem nadania.
  • Odpowiedz
@agaciksa: szkodę będzie łatwo lub trudno udowodnić. Wszystko zależy od stanowiska. Gdyby OP był sprzedawcą w sklepie i przez niego sklep musiałby skrócić godziny lub się zamknąć, to odszkodowanie byłoby bardzo prawdopodobne. Jesteś pewna, że OP ma zachowanego sms-a?

Właśnie dlatego robi się to na papierze, jeżeli nie można osobiście, to przez pocztę.
  • Odpowiedz
@Reiter: tak, na pewno zmienił nr telefonu jeśli odpisuje "hurr przyjdź do pracy tak złożone się nie liczy" ( ͡º ͜ʖ͡º) chciałabym zobaczyć, jak przekonujesz sąd do tego, że pracodawca od tak sobie zmienia nr telefonu i maila i nie poinformował o tym pracowników, a do tej pory to była ich normalna forma kontaktu z pracodawcą i nagle twierdzi, że wypowiedzenia akurat nie dostał i to
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: Nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie pracy. Jest rozwiązanie umowy o pracę. Za porozumieniem stron, za wypowiedzeniem i bez wypowiedzenia. Najśmieszniejsze jest, że Wykopki myślą. Myślą zamiast otworzyć Kodeks Pracy, podjechać do art. 30 i przeczytać do art. 42. I wszystko będzie wiadome. Bez myślenia.
  • Odpowiedz
Jeżeli pracujesz na magazynie, czy innej g pracy, to nikt raczej na świadectwa pracy nie patrzy, gorzej jak masz coś lepszego, tłumacz się później na rozmowie.


@Reiter: a od kiedy to świadectwa pracy pokazuje się na rozmowie?
  • Odpowiedz