Wpis z mikrobloga

Szpital ma takie procedury, wiec zgłaszając sie wyraziła na to zgodę.


@kt13: to tak nie działa xD na każdy zabieg musisz wyrazić zgodę i procedury szpitala nic do tego nie mają. Możesz odmówić wykonania konkretnego badania czy podania leku wg swojego widzimisię

Jesli sie nie zgadza na test, czyli tym samym na pozostanie na oddziale to powinni ją odeslac do domu


szpital nie może odmówić leczenia z powodu odmowy wykonania jakiejś
  • Odpowiedz
To mnożenie teorii spiskowych to domena osób, które nie mają co robić w życiu? Serio się teraz zastanawiam, jakie są motywy szukania i - o zgrozo - dzielenia się takimi wysry wami z innymi ludźmi. Czy to po prostu niedoj ebanie mózgowe i tyle?


@ProResHq: Przeświadczenie o swojej nieomylności i przeroście ego z powodu braków w wiedzy.
  • Odpowiedz
  • 15
@ssauczo_pauczo to znaczy ze na lotnisku tez mozesz odmowic zmierzenia temperatury ale domagac sie wpuszczenia na poklad samolotu. To procedura jest wprowadzona przez Ministwrstwo Zdrowia. Szpitale sa do niej zobligowane

Możesz odmówić wykonania konkretnego badania czy podania leku wg swojego widzimisię

I wtedy mozesz zostac wypisany ze szpitala. Logiczne. Nikt cie nie zmusza do leczenia
  • Odpowiedz
@ssauczo_pauczo: na podstawie rozporządzenia,na podstawie którego zamkneli lasy i nosimy maski. Czyli teoretycznie bezprawnie ale w praktyce i tak Cię dojadą a wykopki zbesztają od foliarzy i debili.
  • Odpowiedz
@asd23434asd: w jednej kwestii autorka posta ma rację. Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 (DZ. U. 2009 Nr 52 poz. 417) Art. 9 pkt 2.:

Pacjent, w tym małoletni, który ukończył 16 lat, lub jego przedstawiciel ustawowy mają prawo do uzyskania od osoby wykonującej zawód medyczny przystępnej informacji o stanie zdrowia pacjenta, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się
  • Odpowiedz
Jestem chyba za stary, bo mnie to w ogóle nie śmieszy. Jestem przerażony że takie #!$%@? mogą być moimi sąsiadami, rodzicami przyjaciół itd. Z twarzy ludzie podobni zupełnie do nikogo, a pod deklem koronaświrus, 4g kastruje a 5g sterylizuje i sieje łaka.
  • Odpowiedz
@musztym: no i to nieco rozjaśnia, choć tu brakuje jakiś zapisów wykonawczych, bo wg tego z powodu zagrożenia dyrektor może wszystkie prawa pacjenta znieść bo tak. to by też wyjaśniało czemu nasila się liczba skarg na placówki.
  • Odpowiedz
@eloar: nie bo tak, tylko w przypadku zagrożenia epidemicznego i nie wiem po co kierownik szpitala miałby ryzykować sprawę w sądzie, żeby ograniczyć bez powodu prawa pacjenta. Liczba skarg się nasila, bo ludzie cytuje "nie wierzo w koronawirusa" cokolwiek to znaczy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz