Wpis z mikrobloga

Byłem pewnego razu na kursie. Jednym z wielu. Kursy te organizowała prywatna firma. Szkolony byłem przez praktyków, w parę miesięcy zdobyłem konkretny fach. Firma współpracowała z wieloma przedsiębiorcami, którzy poszukują ludzi o umiejętnościach właśnie takich jakie zdobywa się na tych kursach. Firmy nawet wysyłają ludzi żeby pogadać z kursantami, popytać kto by chciał gdzie pracować, przedstawiać gdzie jak jest. Świetna sprawa. Pogadałem i cyk po kursie od razu wziąłem się za zarabianie.

No niestety znowu stałem się bezrobotny. Poszedłem do urzędu pracy się wpisać żeby mieć ubezpieczenie na wszelki wypadek i zapytać o szkolenia, jakieś programowanie może by było w ofercie czy inne pierdoły, o doradców zawodowych pytałem itd. Dowiedziałem się, że owszem są szkolenia, ale:
a) muszę sobie SAM ogarnąć zatrudnienie w x tygodni
b) jeśli mi się nie uda w wyznaczonym terminie, będę musiał zwracać koszty kursu
d) doradztwo zawodowe? Przecież ma pan na naszej stronie internetowej oferty pracy

Wyraźnie widać różnicę między tym strasznym, złym, bandyckim sektorem prywatnym, a wspaniałym, szlachetnym, godnym i sprawiedliwym sektorem państwowym.

Na #!$%@? mi to państwo i jego urzędy, #!$%@? bardziej ode mnie? Pracowałem, płaciłem haracz do legalnej mafii ale już leczyłem się zawsze prywatnie bo na nfz kolejki albo odsyłanie do innych lekarzy. Kursy robiłem prywatnie. Wszystko #!$%@? mać prywatnie mimo, że haracz odprowadzałem.

Bycie patriotą w tym tworze to syndrom sztokholmski. I kto w ogóle głosuje na ludzi, którzy taki stan podtrzymują? Kto do diabła głosował w ostatnich wyborach prezydenckich na D. i T.? Jeden się uśmiecha do bogobojnych, drugi do lgbt, ale realnie obaj propsują ten upośledzony system. Kto na główne partie głosuje? Żeby ten system dobrowolnie i chętnie utrzymywać trzeba albo mieć we łbie trociny albo być kimś, kto ciężki hajs z tego ciągnie. Tak jak mawiał kucowy krul: albo złodziej albo debil- innej opcji po prostu nie ma (°°
#przegryw ##!$%@? #zalesie
Pobierz Smiecharz - Byłem pewnego razu na kursie. Jednym z wielu. Kursy te organizowała prywa...
źródło: comment_1598273257O6BrjRfUpagUJ2ZMJkPLsp.jpg