Wpis z mikrobloga

Po moim ostatnim pytaniu o #laptopy pomimo rekomendacji @Pustulka (dzięki!) chyba jednak zaryzykuję i zdecyduję się na #hyperbook #clevo

Pozostaje pytanie - który model?

Wstępnie wybrałem:
NH5:
- Ryzen 9 3900X
- GTX 1660Ti
- 64G DDR4 2666MHz
- 970 Evo 1TB

Pulsar Z15:
- Ryzen 7 4800H
- GTX 1650Ti
- reszta jak wyżej

Między obiema konfiguracjami jest jakieś 800zł różnicy.
Czy ktoś z Was miał styczność z tymi modelami i mógłby coś więcej na ich temat powiedzieć? Z jednej strony NH5 kusi procesorem, z drugiej Pulsar wydaje się jednak bardziej mobilny.
@Askya @PucioDetektyw
  • 7
@TatoAktywny:
Pierwszy to Clevo drugi to tongfang, który w sumie hyperbook sprzedaje dość drogo w porównaniu do tych na zachodzie i z gorsza matrycą. Pierwszy do DTRka, zamiast drugiego wolałbym wziąć Omena 15 z 4800H i 1660 Ti w euro na promce za 5500 zł. Ogólnie to zależy do czego to laptop. Pierwszy(clevo) to DTRka, drugi jest trochę lepiej wykonany(tongfang, ale gorzej od Omena, który jest lepszy od niego pod każdym
@Pustulka: No właśnie jak poprzednio pisałem - nie potrzebuję kompa do pracy w terenie. 99% to użytek stacjonarny, podpięty do dwóch monitorów. Głównie do pracy na danych - przetwarzanie zbiorów i praca z softem do BI. Brałbym zwykłego PC, gdyby nie to, że jednak pracuję zarówno w biurze jak i w domu.

Omen jednak mocno odstaje specyfikacją. I tego się obawiam. W ostatnich latach kilka razy wymieniałem sprzęt i za każdym
@TatoAktywny: ja z hyperbookiem mam niemiłe wspomnienia jeśli chodzi o obudowę (gówniany platik który pękał na chwytach śrub przez co potem zawiasy matrycy zahaczały o dolną obudowe), chociaż na plus że jak wysłałem im laptopa na gwarancje w ostatni tydzień gwarancji to mi wymienili cała obudowe bez problemu. Dosztukowali nawet klawisz który pewnego dnia mi znikł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TatoAktywny: NH5 jak narazie super sie sprawdza, w sumie to mały laptop, czesto go ze sobą woze i pracuje nawet w pociagu. Mam go pol roku wiec nie ocenie czy jest solidnie wykonany chociaż wydaje mi sie, ze jest ok. Od siebie dodam to czego w necie raczej nie znajdziesz, czyli ma super matrycę ,bardzo duzy kąt widzenia, i duza czestostliwosc odświeżania przez co jak scrollujesz jest mega plynnie, plus fajny