Wpis z mikrobloga

  • 0
Przysiad do oceny: 122,5kg na 4 repy, waga 70kg.
Jakie ćwiczenie polecacie pod to, aby trzymać mocniej spięte plecy przy przysiadzie?
#mikrokoksy
G123 - Przysiad do oceny: 122,5kg na 4 repy, waga 70kg.
Jakie ćwiczenie polecacie pod...
  • 17
  • Odpowiedz
@G123: ZA GŁĘBOKO...

Nie wiem oczywiście jaki jest twój cel treningu, ale jeżeli zależy CI na wyniku, budowaniu siły i także masy... To zdecydowanie za głęboki ten siad jest.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@IntruderXXL a jak najlepiej osiągnąć płytszy siad? Po prostu płycej siadać, czy zwiększyć rozstaw stóp? (Teraz mam stopy trochę szerzej niż barki).
  • Odpowiedz
@G123: Po prostu siadać płycej heh :) Jak masz z tym duży problem, to podstawić jakąs skrzynie nagrać się z boku, i dopasować tak wysokość skrzyni aby była głębokość odpowiednia.
I wtedy robisz siad i jak tylko poczujesz że delikatnie, ledwo dotykasz skrzyni to od razu wstawać do góry. I najlepiej pozbyć się tej skrzyni najszybciej jak się da :) Bo to uczy złego nawyku "szukania skrzyni"

Jak już poczujesz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@IntruderXXL ok, bo obecnie robię 5/3/1, czyli robić sobie nadal ten mój głęboki siad, a dołożyć sobie w innym dniu jako ćwiczenie akcesoryjne płytszy siad?
  • Odpowiedz
@G123: imo spoko siad i zostawiłbym tak jak jest, masz bardzo dobry bar path, a większy rom=większe gainsy, no chyba że masz jakieś dolegliwości bólowe lub zawody w TS za moment :)
co do pytania, to jeżeli chodzi Ci o core to jakieś deadbugi mogą być spoko, a jeżeli o górę pleców to możesz spróbować band pull apart
  • Odpowiedz
ok, bo obecnie robię 5/3/1, czyli robić sobie nadal ten mój głęboki siad, a dołożyć sobie w innym dniu jako ćwiczenie akcesoryjne płytszy siad?


@G123: Ja bym po prostu zaczął siadać płycej zobaczył jak mi to idzie...Wiesz płycej nie oznacza że masz 1/2 siadu robić, no ale to na filmiku jest zdecydowanie za głęboko... i nie ma w zamian żadnych benefitów (poza dwubojem jeżeli go trenujesz)
I jeżeli nie ma
  • Odpowiedz
a większy rom=większe gainsy


@spaghetti_galopuje-2: Nie do końca :) Bo masz do wyboru większy rom + mniejszy ciężar, albo mniejszy rom + większy ciężar, i ta druga opcja zawsze będzie według mnie lepsza, da większy bodziec w takim ćwiczeniu jak siad.

Bo musimy mieć ćwiczenia gdzie pracujemy na największych możliwych obciążeniach, nie tylko hipertrofia nas obchodzi, liczy się też adaptacja CUN.

Więc ja za każdym razem wybiorę przysiad na głębokość,
  • Odpowiedz
@G123:
siad bardzo ładny, jeżeli robisz to pod snatche i c&j. Ale jak wyżej pisali nie zawsze dupą do ziemi = lepiej. O tyle dobrze, że nie tracisz napięcia przy takim ROMie, co w sumie nie jest częste. A jeżeli chodzi o naukę siadania płycej, to albo skrzynia w taki sposób jak @IntruderXXL radzi, albo siady pauzowane na danej wysokości. Do tego prawdopodobnie będziesz musiał lekko zmienić rozstaw na szerszy.


@spaghetti_galopuje-2:
nie chcę się czepiać, ale naprawdę nie rozumiem fenomenu robienia ćwiczeń z taśmą w celu zwiększenia siły/napięcia w ćwiczeniu w którym podnosisz 2x bw. Myślę, że lepszym rozwiązaniem żeby nauczyć się utrzymywać i/lub tworzyć napięcie w danym wzorcu jest ćwiczenie w podobnej wariacji i ze świadomością pracy nad danym segmentem czy fragmentem ruchu. Takie rzeczy jak bpa to już końcowe akcesorium, właściwie głównie pod hipertrofie czy jakieś aktywacje. Generalnie bym tego
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: no tak ale umówmy się że to jest spojrzenie mocno trójbojowe, z którym bym się w pełni zgodził gdyby OP planował w najbliższym czasie zawody :D

co innego gdy ktoś traci stabilność, lub cośtam boli, ale jeżeli te dwie kwestie nie są obecne, a nie ma na horyzoncie zawodów, to siadanie "tylko na zaliczenie" na tym lvlu według mnie nie jest potrzebne, tak czy siak jak sprogresuje taką głębokość
  • Odpowiedz
tak czy siak jak sprogresuje taką głębokość to automatycznie więcej usiądzie "trójbojowo"


@spaghetti_galopuje-2: O właśnie i to jest popularny mit... Ktoś robi atg 150kg to jakby chciał to na zaliczenie zrobi 210kg... A rzeczywistość jest zupełnie inna i może się okazać że nagle chcąc ograniczyć głębokość, zrobić tylko na zaliczenie zrobi, minimalnie wyższy wynik.

Tendencja jest zupełnie inna, u światowej klasy zawodników... Treningowo każdy siada płytko, nawet za płytko, a na zawodach zalicza głębokość :) Nie odwrotnie, nikt nie siada treningowo ATG robiąc o wiele mniej na treningach a potem nagle na zawodach do wymaganej głębokości dodaje od groma kilogramów :P To tak po prostu nie
  • Odpowiedz
@bdm_bq: tak B-B ( ͡° ͜ʖ ͡°), będę eksperymentował nad rozstawem stóp i głębokością bo moim celem jest trenowanie pod trójbój :D
  • Odpowiedz
@G123: ja sie nie znam i nawet pewnie nigdy nie lizne takirgo ciezaru jaki masz na sztandze, ale jestesmy na wykopie to sie wypowiem. Wygladasz troche jakbyś po prostu lecial w dol, jakbyś nie kontrolowal fazy siadania.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: co do pierwszej części, to oczywiście bez przesady że ze 150kg by się nagle zrobiło 210, ale na pewno, po jakimśtam krótkim okresie z siadami "tylko na zaliczenie" można by z tego wykręcić trochę więcej niż bazowe 150 :P

co do drugiej części, to ciężko mi się z tym co napisałeś w pełni zgodzić, ze względu po prostu na brak jednoznacznych dowodów w tej kwestii (bo sztuczne biodra/uszkodzone barki
  • Odpowiedz