Wpis z mikrobloga

#xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami z gliny polimerowej:)

Nagły zwrot i powrót do t rexa. Zupelnie bez gliny polimerowej za to z żywicą - milliput. Narazie jest w fazie testów. Średnio sie klei zywica z gliną... Ale za to nie pęka. W niektorych miejscach dam zwyklego epoksydu którego używam do laminatów;)

#handmade
#chwalesie
#rekodzielo
#sztuka
#glina
#diy
#dinozaury
#gruparatowaniapoziomu
#modelarstwo
#figurki
#rzemioslo
#rzezba
#prehistoria
PWRXerXes - #xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami...

źródło: comment_1598102183Fl0VG78o5rPdzU4voijIJq.jpg

Pobierz
  • 7
@goraca-kawa: to jest projekt t rexa ktory musialem odrzucić chyba 4 miesiące temu (różne zdjecia tego t rexa sa na tagu) dlatego że glina zaczęła pękać pod ciężarem gada. Postawilem wszystko na jedna kartę i użyłem kleju epoksydowego. Wcześniej się trochę bałem bo ten klej wlasciwie uniemozliwi mi dalsze stosowanie gliny polimerowej. Dlatego ze gline trzeba wypiekac e pikarniku. Zamiast gliny zastosuje milliput epoksyd który daje się formowac jak glina. Narazie
@PWRXerXes: na pierwszy rzut oka sądziłem, że to szczypce jakiegoś krabostworam nie byłem nawet blisko (kłania się uważne czytanie). Zmiana materiału nie wymusza tworzenia od nowa? Nie boisz się, że wcześniejsza praca z gliny będzie się źle zachowywała w przyszłości? Powodzenia w realizacji projektu, będę śledził.
@goraca-kawa: newralgiczne miejsca przelecialem klejem dwuskladnikowym epoksydowym a gline zamieniam na milliput. Klej nie rozpuszcza i nie kruszy tej gliny wiec jest w porzadku. Jedyny problem to kolor który tutaj mocno rzuca sie w oczy ale zamówiłem inny - zolty kolorek, atki troche wyplowialy. Moge częściowo pomalowac trexa żeby te kolorowe laty ujednolicic.
Ale owszem cos moze sie stac - to eksperyment. Trex byl albo do wyrzucenia albo do naprawienia