Wpis z mikrobloga

Od ponad tygodnia pracuję przy kompie na stojąco i nawet nie ma co z tym dealować. Pierwsze wrażenia są rewelacyjne.

Myślałem, że praca na leżąco rządzi, ale jednak można lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spędzam przy kompie do 12 godzin dziennie, z przerwami, o różnych porach. Zwykle pracowałem 50% leżąc, 50% siedząc, ale pogoda ostro daje w dupę, dosłownie. No i jednak rozmowy online na leżąco trochę słabo wyglądają xD

Odkąd wypróbowałem stojący tryb pracy jest... no #!$%@? eureka! Miałem trochę bękę z tych wszystkich ludzi, rozpływającymi się nad zaletami, ale serio tak jest xD

Co najlepsze, aby przetestować taki tryb pracy nie trzeba od razu kupować biurka za kilka kafli, ani nadmiernie kombinować. Położyłem na biurko dwa tęgie kartony (niestety, nie po żelkach xd), doregulowałem wysokość trzecim mniejszym i jest w pytę. Kiedy chcę, zdejmuję kartony i zasiadam, jak kiedyś ( ͡ ͜ʖ ͡) Obecny tryb pracy: 80% stoję, 10% leżę, 10% siedzę.

Minusy? Jeżdżę na rowerze, trochę biegam, na siłce nie pomijam legdaya, więc w jeden dzień miałem kryzys xD Czułem się, jak po #!$%@? wycieczce na Giewont w japonkach xD W ten dzień po prostu postałem krócej.

#pracbaza #zdrowie #ergonomia #truestory
ecco - Od ponad tygodnia pracuję przy kompie na stojąco i nawet nie ma co z tym dealo...

źródło: comment_15980906684ThFVhjilWGvXISQKFlA72.jpg

Pobierz
  • 38
@ecco kiedyś w katalogu promagu albo jakiejś czeskiej firmy na e widziałem krzesła do pracy na stojąco, wyglądały ja końskie siodło tylko trochę mniejsze. Może pomóc na słabsze dni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ecco: daj pan spokój. Stałem w sklepie (motoryzacyjnym) przez jakiś czas i to jest tragedia. Po kilku godzinach się odechciewało wszystkiego, zaczynałem przebierać nogami, tracić skupienie i efektywność a im dalej tym bardziej miałem ochotę po prostu chwilę usiąść. Mogę chodzić po górach godzinami ale takie stanie w miejscu dłużej to dla mnie jak tortura.
Od kiedy kupiliśmy hokery już było dużo lepiej a od remontu i zakupu normalnych foteli z