Wpis z mikrobloga

@LaTE:
Hmm a to nie jest tak że autorytet u dziecka się wypracowywuje? I że dobry rodzic umie wypracować sobie bycie autorytetem nawet dla dziecka płci przeciwnej? Bo nie umiałabym wskazać kto był dla mnie bardziej autorytetem matka czy ojciec, oboje kocham tak samo, wspominam tak samo dobrze i uważam ich za równie ważnych w moim wychowaniu i życiu...
  • Odpowiedz
@LaTE:
Wyrzucasz albo badania z przed 40 lat, albo instytucji naukowych powiązanych z kościołem którego stanowisko jest jednoznaczne, a historia potwierdza że kościół bardzo mocno broni swojego stanowiska, wszelkimi możliwymi środkami. Jedyne z czym się zgadzam to że ta dyskusja nie ma sensu xD
  • Odpowiedz
@LaTE: W jaki sposób publikacja, która nie odnosi się w żaden sposób do dzieci wychowywanych przez pary jednopłciowe może stanowić krytykę wychowywania dzieci przez pary jednopłciowe?
Brak drugiego rodzica =/= wychowywanie przez pare jednopłciową. To pierwsze będzie "cierpiało" na szereg rzeczy: mniej czasu który można przeznaczyć na dziecko, mniejsze zarobki, tylko jedna perspektywa na wychowanie i brak jakiegoś krytycznego podejścia drugiej osoby itd.

https://www.sciencedomain.org/review-history/8172

O tak Paul Sullins, katolicki ksiądz z katolickiej uczelni, członek organizacji Knights of Columbus, przeciwnej małżeństwom homoseksualnym vs meta analiza 75 badań. Kto może mieć racje, hmm. W sumie ponownie wysyłasz mi jakieś badanie a jednocześnie wyżej zignorowałeś całą meta analizę bo tak, bo tak ci wygodnie. Po prostu się przyznaj, że wybierasz badania bo ci się wnioski podobają a nie dlatego, że chcesz poznać prawdę na temat jakiegoś tam
  • Odpowiedz
@GrowEatAndTrip: No to jezeli dla Ciebie badania naukowe i dokonania Freuda na którym opiera sie dzisiejsza psychologia rozwoju to przestarzała rzecz to pozdro xD

Ja wieeem ze młodzieniaszki maja nikłe pojecie o zyciu, ale zeby kwestionować świat nauki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) moze trzeba zrewidować teorie wzgledności bo przecież jest za STARA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LaTE:
Ale odpowiesz na moje pytanie czy tego momentu nie doczekam? Czas nie stoi w miejscu, nauka również i wiele z tez aktualnych w czasach Freuda (również jego tez) zostało już obalonych i zastąpionych przez nowsze aktualniejsze dla aktualnego stanu wiedzy. Dzisiejsze publikację również w przyszłości się zdeaktualizuja. Psychologia jest dynamicznie rozwijającą się nauką od nie dawna i tak naprawdę dopiero poznajemy co ma wpływ na psychikę człowieka itd. A
  • Odpowiedz