Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,

Mam pytanko natury technicznej. Jakiś czas temu postawiłem sobie na działce zadaszenie na samochód. Brak fundamentów, 4 słupki i daszek. Gość który mi to stawiał robił to bez faktury na lewo. Okazało się, że postawił to tak że cała wiata się rusza więc napisałem do niego żeby albo to poprawił albo pokrył mi koszt naprawy tego co za przeproszeniem zje**ł a jak nie to wystawie mu opinie w paru miejscach i kolejni klienci się zastanowią czy chcą z nim współpracować, a gość zaczął mnie straszyć że spotkamy się w sądzie bo nie mam planów budowlanych i pozwoleń na budowę takiej pseudo altanki na swojej działce. Jak to wygląda pod względem #prawo ? Faktycznie jeżeli budynek nie ma fundamentów to potrzebuje pozwoleń?
Kto wygrałby ewentualną rozprawę w sądzie(gość powiedział że skieruje sprawe do swojego prawnika).

#budownictwo #kiciochpyta i dla zasięgu #budowadomu
  • 16
@ImHotarti: Zawarta umowa, przypuszczam, że o dzieło. Art. 636 kodeksu cywilnego odnośnie umowy o dzieło stanowi, że:
§ 1. Jeżeli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową, zamawiający może wezwać go do zmiany sposobu wykonania i wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu zamawiający może od umowy odstąpić albo powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie dzieła innej osobie na koszt i niebezpieczeństwo przyjmującego