Wpis z mikrobloga

To co się dzieje aktualnie w Śląskich szpitalach to jest dramat!! Syn rozciął kolano na rowerze, przeżyje, ale jednak rozciecie było na tyle głębokie i długości około 4 cm że postanowiliśmy z żoną aby chirurg to zaszył przynajmniej tymi 2-3 szwami. Jako że mam wykupione prywatne ubezpieczenie medyczne to pierwsze co dzwonię tam do prywatnej placówki. Chirurga nie ma- możemy zwrócić kasę za prywatną wizytę. No mówię że nie za bardzo mi to odpowiada bo po to im płacę żeby w nagłych przypadkach po prostu tam się dostać. Ale zadzwoniłem do kilku prywatnie, no nikt nie przyjmuję na dzisiaj. No nic mówię, jedziemy do szpitala miejskiego: w szpitalu odbijamy się od recepcji- nikogo nie wpuszczamy bo mamy covida. Proszę jechać do Zabrza. No to jedziemy, tam to samo. W Bytomiu też podobno nie przyjmują. Sprawdziliśmy jeszcze kilka miejskich przychodni i w jednym był chirurg! Świetnie mówimy! No niestety Pan by nas przyjął ale dziecka już nie... Bo on jest chirurgiem, a nie chirurgiem DZIECIĘCYM. Taki skomplikowany zabieg pewnie go przerósł. W końcu bo prawie 3h jeżdżenia stwierdziliśmy że kupimy takie plastry ściągające i sami to ogarniemy. Nie wiem na ile to pomoże ale młoda skóra to może blizny za kilka lat nie będzie. Oby tylko bez większych powikłań. Podsumowując: nie polecam nic sobie robić w dzisiejszych czasach ze zdrowiem bo nikt was nie przyjmie! No chyba że macie covida to pewnie na czerwonym dywanie. #nfz #gorzkiezale #covid19 #slask
  • 5
@markoln: To nie chodzi nawet o dzisiejsze czasy. Mój szwagier trafił do szpitala (tez Śląsk here) z pękniętym tętniakiem mózgu i nic nie zrobili bo nie było lekarza
@markoln:

odbijamy się od recepcji- nikogo nie wpuszczamy bo mamy covida

Takie wytyczne wydał NFZ

Bo on jest chirurgiem, a nie chirurgiem DZIECIĘCYM. Taki skomplikowany zabieg pewnie go przerósł.

Nie przerosło by go to, tylko szpital byłby w plecy bo nie mają umowy na usługi chirurgiczne dla dzieci, tylko na chirurgiczne. A że szpitale obowiązuje dyscyplina finansowa to nie można robić nic za darmo, bez umowy na dane uslugi. Mogłeś powiedzieć,