Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, stoję przed wyborem studiów i zastanawiam się nad informatyką, nie byłem w technikum informatycznym i z informatyką raczej nie miałem do czynienia, ale cieszę się jak dziecko gdy uda mi się wyszukać rozwiązanie swojego problemu i go naprawić lub ostatnio próbowałem bawić się w programowanie z jakichś poradników, albo ostatnio rozkręciłem laptopa, żeby zobaczyć jak dokładnie wygląda w środku. Te wszystkie banalne rzeczy sprawiają mi przyjemność, ale czy są one dobrym powodem, żeby iść na studia informatyczne czy za dużo ludzi pcha się na informatykę bo wiadomo #programista15k i jeśli nie mam wiedzy to lepiej nie pchać się?
#informatyka #studbaza #studia
  • 17
@Matfju: Nie słuchaj, że rynek przesycony. Jak masz zajawke to idź na infe. Tylko nie licz, że na studiach Cie nauczą. Docelowo i tak sam musisz się nauczyć swojej specjalizacji. Studia (w IT) to tylko podstawy i papier.
@Matfju: Jeżeli chodzi o programowanie, to na studiach w pierwszy miesiąc/dwa przerobią typowy materiał jaki jest na kursach programowania od podstaw. Programowania zacząłem się uczyć w 2 liceum( ale takie podstawy kompletne) i teraz 7 semestr mnie czeka na PWr i bez żadnej poprawki jak na razie przetrwałem. Żałuje, że nie zdecydowałem się wcześniej na naukę, ale nie z powodu samych studiów, bo programowanie to tylko ułamek roboty tutaj i bez
@Vafik: Informatyka Praktyczna na Uniwersytecie Gdańskim, jednego przedmiotu nie zaliczyłem, ale to nic nie szkodzi, składa się warunek i za rok go pisze, nawet spoko, wszystko od podstaw jest, da się przeżyć :)