Wpis z mikrobloga

Post dotyczący tego "co sądzicie o wegetarianizmie i wegamizmie", trwa całkiem normalna dyskusja biorąc pod uwagę standardy wykopu i nagle wchodzi on

"IMIGRANCI TEZ TWORZA SLAD WĘGLOWY, PRZECIĘTNY MURZYN WYDZIELA WIECEJ CO2 NIŻ KROWA" XD

Wpis: https://www.wykop.pl/wpis/51535171/neuropa-konfederacja-co-myslicie-o-weganizmie-i-we/182776141/#comment-182776141

#prawackiezoo #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpodludzi
źródło: comment_1597998000L5Z9ps150L62dGmtIVWUid.jpg
  • 29
Tak. Murzyn w Europie wydzieli znacznie więcej śladu węglowego niż murzyn w Afryce.

Im więcej ludzi w Europie, tym większy ślad węglowy.

Wynika to ze zwiększonej konsumpcji.


@wypok312: Omijasz cały sens tamtego i tego wpisu. Tylko nie wiem czy to dlatego że jesteś głupi czy to dlatego że tak Ci na rękę.

Rozmowa w tamtym przypadku dotyczyła problemu "Czy zmniejszenie populacji zwierząt hodowlanych wpłynie pozytywnie na planetę i czy w związku
@NiemieckiArbiter:
Tylko o ile zostałby zablokowany przyrost w krajach rozwiniętych.
Bo więcej śladu węglowego produkują.
Tak z pół miliarda ludzi na planecie i ekosystem ustabilizowany.
Gospodarka będzie chciała większej konsumpcji i więcej konsumentów. Im więcej taki konument kupi, tym lepszy dla przemysłu.
To dlatego gospodarka lubi imigrację i nowych konsumentów.
Także nikt niczego nie ograniczy. Produkcja mięsa wzrośnie, nie zmaleje.
Jak chcesz mniejszy ślad węglowy to musisz zablokować przyrost naturalny i nie sprowadzać ludzi do Europy, gdzie oprócz USA produkują najwięcej śladu węglowego.

W Europie stają się większymi konsumentani i większym obciążeniem dla ekosystemu. Jeszcze dostają pieniądze z socjalu na zwiększoną konsumpcję.


@wypok312: Nie mogę się powstrzymać. Jeden komentarz.

Wrzuciłeś mapkę z emisja globalną bez żadnego rzeczywistego kontekstu, a fakty są takie że kraje europejskie mają jedne z niższych emisji CO2
@venividi:
Czy ja rozmawiam z debilem?
Imigranci w Europie mają więcej pieniędzy i więcej kupują, więcej zużywają -- zasobów przetworzonych jak hamburgery i nieprzetworzonych, jak energia elektryczna czy woda.
Więc gdzieś te produktu i krowy są produkowane.
Może nie w Europie a chociażby w Chinach. To i tak większe obciążenie dla ekosystemu.
Imigranci w Europie mają więcej pieniędzy i więcej kupują, więcej zużywają -- zasobów przetworzonych jak hamburgery i nieprzetworzonych, jak energia elektryczna czy woda.


@wypok312: A w Afryce palą opony w ogniskach. Dodwud! IMIGRANCI EMITUJA WIRCEJ W AFRYCE

Umiesz wejść w link który Ci podałem wyżej i przeczytać sobie kolumnę "emisja per capita"?

Potem wystarczy porównać kraje z Europy z krajami z Afryki albo Bliskiego wschodu. To nie takie trudne, uda Ci
@venividi:
Imigranci jadą do Europy bo jest bogatsza i mogą sobie więcej rzeczy kupić. Gdzieś te rzeczy są produkowane, niekoniecznie w Europie, to mogą być Indie czy Chiny. Ale impakt na środowisko jest identyczny.
@wypok312: Dawaj dowody na to że imigrant emituje więcej w Europie niż w Afryce. Na razie bazujesz na tym co Ci się wydaje.

to mogą być Indie czy Chiny.


@wypok312: Tak. Afryka jako potentat gospodarczy który zmonopolizowal rynek Europejski na pewno ma dzięki temu wysoki wskaźnik emisji per capita.

Daje Ci ultimatum, bo mi wpis zaśmiecasz. Albo podajesz dowody na swoje urojenia, albo idziesz do sztumu i tam se już
Musiałbym na kompa wejść żeby tabelek poszukać, bo ze smartfona niewygodnie, ale ci dostarczę.


@wypok312: Oto obraz człowieka, który od ponad godziny produkuje się na temat imigrantów, a jak go poprosisz o dowody "musi poszukać" XD
https://www.economicshelp.org/blog/10296/economics/top-co2-polluters-highest-per-capita/

Rwanda, Mali, Somalia, Etiopia - najniższe per capita.


@wypok312: Tak. Biedne kraje są biedne i nie mają rozwiniętej gospodarki. Takie wnioski mogą z tego popłynąć.

Ty natomiast snujesz wnioski że: Mieszkaniec Somalii mniej zanieczyści planetę gdy będzie mieszkał w Somalii niż w Europie.

To może Ty wyjedź do Somalii i zrób nam przysługę nie zanieczyszczając tak bardzo planety, albo zrównajmy Europę, Azje i Amerykę poziomem z Somalią, wtedy problem zniknie.
@venividi:
Podałem ci emisję CO2 na osobę.
Bez urazy, ale ile ty masz IQ? Mniej niż 100?
Nie rozumiesz prostych zależności
W Somalii niczego nie kupi, bo nie ma takiej siły nabywczej jak w Europie. Nie obciąży przemysłu, nie zostanie konsumentem.
W UE będzie więcej konsumował, bo będzie miał większą siłę nabywczą.
Zużyje więcej prądu, wody, prawdopodobnie ropy/benzyny/gazu, półproduktów, produktów i innych zasobów.
Im więcej konsumentów, im większa konsumpcja, tym większa
W Somalii niczego nie kupi, bo nie ma takiej siły nabywczej jak w Europie. Nie obciąży przemysłu, nie zostanie konsumentem.

W UE będzie więcej konsumował, bo będzie miał większą siłę nabywczą.

Zużyje więcej prądu, wody, prawdopodobnie ropy/benzyny/gazu, półproduktów, produktów i innych zasobów.

Im więcej konsumentów, im większa konsumpcja. tym większa gospodarka i produkcja.


@wypok312: Wniosek z tego taki że Somalia jest przykładem dla Europy ( ͡° ͜ʖ ͡°
@venividi:
Nie pisałem czy jest wzorem, stwierdziłem fakt.
Twój przykład jest idiotyczny.

Naprawdę jesteś jakiś opóźniony chyba.

Średnie IQ alkoholika jest niższe niż abstynenta.

Czyli picie alkoholu obniża IQ.

Średnia konsumpcja dóbr Somalijczyka w Somalii jest niższa niż tego w Europire.

Zatem powoduje mniejszą emisję CO2.
Średnie IQ alkoholika jest niższe niż abstynenta.

Czyli picie alkoholu obniża IQ.


@wypok312: XD No nie możesz sobie w ten sposób wyciągać wniosków, bo to absurd.

Właśnie o to mi chodzi. To że 2 zmienne ze sobą korelują i pozornie nawet mogą mieć sens, nie oznacza że tak jest.

To absurdalne i sprzeczne z metodologia naukową. Nie możesz sobie wziąć dwóch zmiennych, które ze sobą korelują i stwierdzić że jedna jest
@venividi:
To nie jest kwestia korelacji.

Zwiększenie konsumpcji dóbr przemysłowych, powoduje większy popyt i większą produkcję, zatem większe zużycie prądu, wody oraz innych surowców. W tym emisję CO2.
To nie jest kwestia korelacji.


@wypok312: Ależ oczywiście że kwestia korelacji, której ni w ząb nie potrafisz pojąć, a co dopiero udowodnić.

Zwiększenie konsumpcji dóbr przemysłowych, powoduje większy popyt i większą produkcję, zatem większe zużycie prądu, wody oraz innych surowców. W tym emisję CO2.


@wypok312: I w związku z tym powinniśmy zabronić się krajom rozwijać? Bo koniec końców wszystkie kraje się rozwijają i jak sam stwierdzasz rozwój jest bodźcem do