Wpis z mikrobloga

Mówią, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ale czytając wczoraj wasze porady i słowa otuchy, zdecydowałem się spróbować jeszcze raz wkroczyć w świat #yerbamate

Tym razem dokładnie odsiałem pył za pomocą siteczka kuchennego i nasypałem #yerba do kubeczka, do 1/4 jego wysokości. Woda - tym razem z filtra - osiągnęła już 78 stopni, więc nie pozostaje mi nic innego, jak zalać susz i odczekać 10 minut, aż się zaparzy.

Mam nadzieję, że tym razem będzie smakowało :) Zdam wam relację w komentarzu.

spinorbital - Mówią, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ale czytając wcz...

źródło: comment_1597995923yc1nzBky91gztTr1u5s75j.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@spinorbital: z tym zalewaniem przez kilka dni to też zależy ile yerby sypiesz i ile razy zalewasz danego dnia. Jak używam yerbomosu to sypie tyle, żebym nie musiał go zalewać drugi raz, wlewam 0,5L wody (ciepłej lub bardzo zimnej z lodem) i pod koniec smaku jest na tyle mało, że więcej zalewać nie ma sensu. Jeśli używasz jakiegoś dużego matero/kubka/słoika i sypiesz dużo yerby to wtedy ma to sens jednak gdzieś
  • Odpowiedz
@spinorbital: a podsumowując wszystko co było powiedziane do tej pory, nie słuchaj się ludzi z internetu i samemu testuj, raz nasyp więcej, raz mniej, nie patrz na temperaturę wody, jedyne to czego nie powinno się robić to zalewać wrzątkiem, a ja osobiście nie polecam wody w temperaturze pokojowej, bo wtedy yerba serio jest niedobra, ale to są moje odczucia i kto wie, może tobie będzie smakować. Temperatura ma wpływ głownie na
  • Odpowiedz
Tak czytam i czytam wasze komentarze i mam wrażenie że jestem jakimś ufo bo ja bardzo lubię mocno *palone* ( chyba tak to się nazywa? Nie mam się za znawcę w żadnym wypadku) i pylaste yerby ¯_(ツ)_/¯ w pracy się ze mnie śmieją jak mawiam że przy okazji się najem ( ͡º ͜ʖ͡º) ale wiadomo każdy ma swój smak i swoje upodobania :) również trzymam kciuki że
  • Odpowiedz
@spinorbital: Spróbuj byku dorzucić suszonych owoców, jakichś cytrusów albo trochę miodu. Nie bój się kombinować yerby z innymi rzeczami. Ja czasem sobie robię z hibiskusem albo cytryną
  • Odpowiedz
Dobra kurrr.... Niby odsiałem ten pyłek i wszystko, nasypałem mniej niż poprzednio, a w smaku jeszcze gorsza niż była wczoraj... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

jprdl nie wiem, może mi jakąś przeterminowaną wysłali z tego allegro czy co...


@spinorbital: stary ale musisz zrozumieć ze yerba smakuje jak wywar ze starych skarpetek i zurzytych papierosów to nie ma prawa ci smakować na początku. Z czasem przyzwyczajasz się do smaku
  • Odpowiedz
@daniel1173 jak z każdą rzeczą na świecie są produkty obiektywnie złe i dobre i nie chodzi tu o smak, a jakość. Większość np. CBS jakie piłem jakościowo to dno.

@spinorbital kup sobie różnych firm i porównuj, a zobaczysz różnicę wobec tej Amandy. Możesz zacząć od Pizca del Mundo i yerba mate green. Najlepiej na początek despalada, czyli czysta bez dodatków, a potem szukaj smaków dalej
  • Odpowiedz