Wpis z mikrobloga

Mówią, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ale czytając wczoraj wasze porady i słowa otuchy, zdecydowałem się spróbować jeszcze raz wkroczyć w świat #yerbamate

Tym razem dokładnie odsiałem pył za pomocą siteczka kuchennego i nasypałem #yerba do kubeczka, do 1/4 jego wysokości. Woda - tym razem z filtra - osiągnęła już 78 stopni, więc nie pozostaje mi nic innego, jak zalać susz i odczekać 10 minut, aż się zaparzy.

Mam nadzieję, że tym razem będzie smakowało :) Zdam wam relację w komentarzu.

spinorbital - Mówią, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ale czytając wcz...

źródło: comment_1597995923yc1nzBky91gztTr1u5s75j.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@spinorbital BNT podobno też masz dobra Yerbe w swoim sklepie internetowym, nawet jakąś tam smakowa dla tych co nie lubią gorzkiego smaku Yerby sklep się nazywa "yerbanot".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@spinorbital: spróbuj Green Mate, delikatniejsza w smaku (ziolowo-herbacianie smakuje, a nie jak papieros zalany wodą) i całkiem podobnie pobudza
  • Odpowiedz
@mrzonek: bzdura powielana w internecie, prawda jest taka że smakuje tak samo zarówno w szklance jak i w matero ale smak to nie jedyny zmysł który bierze udział w piciu... tak tak jeszcze jest węch i wzrok które wbrew pozorom przy piciu/jedzeniu mają znaczenie i poprawiają doznania

to trochę jak na tych obrazkach gdzie masz 2 takie same kolory ale otocznie jest inne i nasz mózg reaguje inaczej w zależności od
  • Odpowiedz
@TheNarf: oj kolego chyba musimy sobie kilka spraw wyjaśnić

prawda jest taka że smakuje tak samo zarówno w szklance jak i w matero

więc kolory są niby takie same ale doznania zupełnie inne


nie opowiadaj bzdur. piłeś kiedyś z prawdziwego matero z oliwionego drewna palo santo? zakładam, że nie. robienie naparu w takim naczynku kompletnie odmienia jego smak, staje się on o wiele bardziej szlachetny, ma dodatkowe nuty aromatyczne. nawet zwykłe,
  • Odpowiedz
@kelaiblahcim: kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem, przeczytaj jeszcze raz na spokojnie

smakuje tak samo w obu naczyniach ale.. w prawdziwym matero czy tykwie zapach jest inny m.in. przez drewno ... zapach nie smak czyli odczucia z picia są inne i przyznaję że dużo lepsze

ja nie powiedziałem że picie z matero i szklanki daje te same odczucia

smak =/= odzucia smakowe

może tutaj mamy problem z semantyką

wyodrębniając sam smak jest
TheNarf - @kelaiblahcim: kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem, przeczytaj jeszcze ...

źródło: comment_1598005153B4oWUKm7LH8lsUvugFf0L2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spinorbital: ej ale dlaczego na początek wziąłeś taka mocna yerbe () Amanda nie ma żadnego dodatkowego smaku żadnych owoców ani aromatów, z tego co wiem jest mocna. Wiem że pewnie niektórzy mnie tu wysmieja ale ja jestem zadowolona ze zaczynałam od lekkich gównianych yerba typu Verde czy Guarani, przynajmniej przyzwyczaiłam się do smaku samej yerby. Może po prostu niesmakowa nie jest dla ciebie. Kup coś owocowego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@spinorbital: polecają ja ci co lubią smak tego gówna xd raczej rzadko kto na początku uważa że sama yerba jest dobra - tak jak czarna kawa, nie każdy polubi
  • Odpowiedz