Wpis z mikrobloga

W sprawie jeża http://www.wykop.pl/wpis/5148438/kto-wlasnie-uratowal-jeza-od-utoniecia-i-czuje-sie/

@Blackhorn: @sunsu-sun: @chilling: @idol89: @kjomputken: @gugas: @HenioPL: @Farrahan: @duffman: - cała akcja już się zakończyła. Jeż stety/niestety odszedł. Napisałem do pana Jerzego o porady co do zwierzęcia, co mogę zrobić. Gdy otrzymałem wskazówki, poszedłem po jeża, jednak jego już nie było. Szukałem go w promieniu ok. 15m (płaski trawnik więc wszystko widoczne) jednak go nie było, a dalej jest tylko lasek. Szukanie go w nim mija sie z celem - mógłbym przejść obok niego i go nie zauważyć. Z jednej strony szkoda, że nie mogłem mu pomóc, z drugiej miejmy nadzieję, że da sobie radę i wszystko będzie w porządku. Szkoda, że poszedł :(

#jeze #jez #zwierzeta #mowipomaga
  • 7
@gugas: jak go zobaczyłem to zamarłem na chwile, patrzyłem sie z 10sek i wystrzeliłem z miejsca po coś, żeby go wyciągnąć, a tak strasznie wyglądał jak się szamotał tam, aż sie serce kraje :( dzięki za pomoc :)
@Mowi: na przyszłość od razu wal jak w dym do tego pana Jerzego, on jest strasznie pomocny facet, dzięki niemu udostępniłam kiedyś na wykopie jak zbudować karmnik dla jeży, w przypadku każdej mojej niepewności od razu odpisywał:)
@HenioPL: @HenioPL:

"Witam

Zrobił Pan kawał dobrej roboty ale dla zagwarantowania jeżowi pełnego bezpieczeństwa, trzeba jeszcze się nim zająć. Abym mógł bardziej precyzyjnie podpowiedzieć jak z nim postępować, bardzo proszę go zważyć i przesłać mi wynik pomiaru. Z opisu wnioskuję, że jest to jeszcze młody jeżyk, który sam sobie na pewno nie poradzi. Na teraz proponuję następujące postępowanie:

- jeża zabrać do domu i zważyć,

- przygotować kąpiel w misce