Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motoryzacja , czy Waszym zdaniem spalanie oleju na poziomie litra do półtora pomiędzy wymianami dyskwalifikuje auto? Sprzedaje Fiata z 2007, opisałem wszystkie zalety i wady mojej fury, a jedyne wiadomości jakie dostaje to "szkoda że silnik uszkodzony". Trochę #zalesie
  • 17
@Norskee nie mam czasu ano checi, aby przy nim grzebać kiedy już ma nastepce. Po prostu czy może być to dyskwalifikacja dla większości kupujących? Bo dla mnie przy przebiegu 200k + to raczej pewniak że bierze olej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qbamatus: serio ktoś się o to przywala? W Almerze trzeba było lać 1L na 1000 km, w nowym VW Touran dolewasz 1,5 L na 10000km. Nawet niektóre książki samochodów podają, że to normalne litr pomiędzy wymianami.
@qbamatus: 1.4 fire to silnik z gatunku "niedozajechania". Trzeba się naprawdę postarać, żeby coś złego mu zrobić. Konstrukcja stara, niewysilona, nie przekombinowana elektroniką. Zużycie na poziomie 1.5l to nic złego.
@TatoAktywny Włosi mają smykałkę do silników, szkoda że wysypało mi się bardzo dużo rzeczy eksploatacyjnych tak mniej więcej przy przebiegu 220kkm :) Ale jako następca wjechała nowa 500 z 1.2 więc mam nadzieję na parę lat spokoju :D