Wpis z mikrobloga

@maminfoodboga: uwierz, gdybym mógł zainwestować to już dawno kupiłbym zarówno komorę ciśnieniową jak i porządny aparat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co rzeźbię z tym co mam, kiedyś pęcherzyki powietrza mnie dobijały, ale po wszystkich targach na których byłem 90% klientów w ogóle się nimi nie przejmuje, niektórzy twierdzą zresztą że dodają tylko uroku.

Ale jak dorwę w końcu porządną komorę zajmę się prawdziwymi wyzwaniami których normalnie
@Szolim: Tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I to nie tylko ozdobne, ale z prawdziwego zdarzenia kostki do gry. Minus jest taki, że są całkowicie sztywne. Żeby się nie łamały (a uwierz, pierwsza partia podczas mojej gry połamała się prawie od razu) z jednej strony jest drewno + żywica, zaś z drugiej sama żywica która wzmacnia całość. Niżej jak 2.5mm nie udało mi się zejść, nie licząc
@bkwas próbowałeś opalarki? Mała komorę ciśnieniowa łatwo zrobić i dość tanio. Aparat polecam kupić używany. Serio. Używam aparatów do pracy i kupuję tylko używki. Jak biorę na budowę czy coś, to i tak żyją max 2 lata a jakość 10 letniej lustrzanki jest lepsza niż aparatu w telefonie
@bkwas: przypomnij mi Mireczku co tam ode mnie potrzebowałeś... miałem się odezwać do Ciebie w związku z tym vegvisirem (tatuaż) jakiś czas temu, ale wypadło mi z głowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@maminfoodboga: Opalarką cały czas operuje - ale bąbelki niestety bardzo często zostają nie tylko na powierzchni skąd można je "zdmuchnąć" ale też w środku - i to tutaj pomaga komora, szczególnie przy gęstszych i szybciej pracujących żywicach.

A co do aparatu - tylko używka. Ja ogólnie jeśli chodzi o elektronikę to w 80% kupuję używki.
Komputer - używane części.
Telefon - używany.
Monitory odsłuchowe - używane.
Instrumenty - używane.

Kartę graficzną
@bkwas jak będziesz w stanie spróbuj kupić zgrzewarkę do pakowania próżniowego (ja mam z lidla jakieś 120 czy 150pln) ma z boku wejście na wężyk i wężyki do pojemników próżniowych. Ssie mocno i szybko ;) dokupujesz spory pojemnik i gotowe. Idealnej próżni nie będzie, ale sądzę że wystarczy.
Co do aparatu to nie polecam żadnego. To musi pasować użytkownikowi. Ja zebrałem się na pentaxa i mi pasuje, koledze wcale
via Android
  • 1
@maminfoodboga o kurde dzięki, nie głupi pomysl, może spróbuję ;)

Ale na początek sprawdzę jak się będzie sprawować stary kompresor z lodówki - gdzieś mam w rodzinnym domu, służył jako mały kompresor do pompowania powietrza, ale on też zasysa więc jestem ciekawy jakie ciśnienie jest w stanie wytworzyć. No i używka xD