Wpis z mikrobloga

@bkwas: pompa próżniowa kosztuje od 230 (tania, małej wydajności, daje rady) do 430pln (porządna)
Nie potrzebujesz wysokiej wydajności.
Złącze na pompie masz 1/4 podkrecisz każdego węża, wakuometr masz na pompie
Z drugiej strony potrzebujesz tylko "pojemnika" o odpowiadających Ci wymiarach, możesz go wyspawać ze stali, wyciąć z kształtek, lub nawet odlać z akrylu.
jeśli masz szlifierke+wiertarkę to z rzeczy znalezionych na złomie +trochę śrub z nakrętkami i podkładkami z castoramy i
  • Odpowiedz
@Bios: i takie pompy rzeczywiście mają sens? To dobrze, jeszcze nie przyglądałem się ale przynajmniej mam już jakiś obraz całości w takim razie.

Ogólnie myślałem czy nie wykorzystać starego szybkowara - wtedy w zasadzie większość roboty zrobiona za mnie, tylko nie wiem jak się będą zachowywać uszczelki w momencie kiedy będzie próżnia a nie ciśnienie.

I dzięki za wskazówki! :)
  • Odpowiedz
@bkwas: musisz utrzymać próżnie.
Te pompy schodzą do 36-16Pa na luzie i mówimy tu o prawdziwej próżni którą możesz trzymać godzinami.
Pompy Value (porządna firma) za 430 pln chodzą u mnie włączone nie raz przez cały tydzień 24/7, tańsza za 230 też da radę.
Twoim największym problemem będzie zrobienie SZCZELNEGO złącza pojemnik-wąż pompy, ale jeśli udasz sie do warsztatu to myślę że za niewielkie pieniądze pomogą Ci je zamontować
  • Odpowiedz
@Bios: Z tym myślę, że nie będzie problemu - mój ojciec to złota rączka i lubi robić dziwne rzeczy. Najwyżej jak spieprzy to w końcu ja będę mógł powiedzieć "cożeś Ty nawyrabiał"

Ale skoro ogarnął sobie samemu pojemniki do wiatrówki na CO wielokrotnego użytku ze zworkami, to tutaj da radę mi pewnie pomóc :)
  • Odpowiedz
@bkwas: tylko daj sobie jakiś filtr z waty na ssaniu próżni, żeby resztek akrylu nie ciągnęła i nie mieszała z olejem
Cała reszta jest prostrza niż się wydaje, powodzenia!

ps i nie zapomnij sie pochwalić efektami!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gregorius_123 nie ma problemu, zaraz odblokuje możliwość wysyłki i jeśli kupisz w weekend wyśle w poniedziałek, może jutro jeśli będzie możliwość poprzez DPD ;)
  • Odpowiedz