Wpis z mikrobloga

Jaki % swoich zarobków przeznaczasz za wynajem mieszkania?
W cenę dolicz również rachunki.

Ci co przeszli już na swoje to też mogą zagłosować ile ostatnio im wychodziło (jednak nie dalej niż ostatni rok).

#mieszkanie #wynajem #polska #pracbaza #kiciochpyta

Jaki % swoich zarobków przeznaczasz na wynajem mieszkania?

  • 20% - 30% 63.9% (78)
  • 30% - 40% 13.1% (16)
  • 40% - 50% 10.7% (13)
  • 50% - 60% 3.3% (4)
  • 60% - 70% 9.0% (11)

Oddanych głosów: 122

  • 19
@scomander: no to mieszkanie jest bardzo tanie w stosunku do moich zarobków, ale lada dzień przeprowadzam się do wynajętego domu w zabudowie szeregowiej i wtedy ten stosunek trochę podskoczy
widzę że tu większość mieszka albo w pokoju albo z jakąś różową/niebieskim. Bo wynajęcie mieszkania za 30% dochodu to trzeba zarabiać min. 6k PLN


@exyvL: Nie każdy musi wynajmować w Warszawie, zresztą na jakichś Białołękach wynajmiesz kawalerkę za 1500. Ja kiedyś nawet kilka lat temu wynajmowałem 3 pokoje za 2100 na granicy Warszawy. Jeżeli ruszysz się poza centralne dzielnice to nie widzę problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: To pokaż mi mieszkanie, które nie wygląda jak z początku lat 20 za 1200zl. Bo nie sądzę że taka część osób ma tak wysokie zarobki. Przy zarobkach 4000 PLN to jest nadal między 800 a 1200 pln za wynajem.
@GienekZFabrykiOkienek: Względem mieszkania bez umeblowania to jest kosmos kaucja. Nie oszukujmy się, ale to co musiałbym wydać na start, żeby tam zamieszkać to już bym wolał rozłożyć tę kwotę na cały rok i o tyle droższej szukać mieszkania już umeblowanego. Nie każdy dysponuje też dodatkowym budżetem, żeby móc umeblować sobie takie mieszkanie.