Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 19 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

....UKŁAD ODNIESIENIA

Wróćmy do naszej listy, puszczając w niepamięć krzywdy doznane od innych, postanowiliśmy skupić się na własnych błędach. W jakich okolicznościach byliśmy egoistami, kiedy byliśmy nieuczciwi, samolubni lub tchórzliwi?

Anonimowi Alkoholicy, str. 58

Jakąż cudowną wolność daje to, że nie potrzebuję już nieustannej aprobaty ze strony moich współpracowników ani ludzi, których kocham. Żałuję, że wcześniej nie wiedziałem o tym Kroku, bo od chwili, gdy uzyskałem wzorcowy układ odniesienia, stałem się zdolny do czynienia tego co trzeba, wiedząc, że moje działanie jest adekwatne do sytuacji i że tak właśnie trzeba postąpić.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Największymi bohaterami są ci, którzy wykonują swoje obowiązki w codziennych sprawach domowych, podczas gdy świat wiruje jak oszalały drejder.

(Drejdel, dridyl (jid. דריידל drejdl; hebr. סביבון sewiwon) – czworoboczny bączek z pojedynczą literą hebrajską po każdej stronie, który służy do uprawiania tradycyjnej żydowskiej gry hazardowej podczas święta Chanuka. )_
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach