Wpis z mikrobloga

#keto jak uzupełniacie minerały? Jestem leniem i nie chce mi się liczyć co dzień czy dość zeżarłem pestek z dyni albo pomidora :) Kupiłem ostatnio jakiś magne b6 i każą brać 6-8 piguł dziennie na niedobory (a teraz w upały mam bo się srogo pocę i drgają mi mięśnie, miałem tak samo bez keto).
Jakiś hurtowo sprzedawany magnez?
  • 9
@mitchumi: chyba najtańszy i najlepszy sposób na suplementację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja osobiście nic nie suplementuje, staram się jeść produktu bogate w potas, dużo sole, od czasu do czasu gorzka czekolada. Żadnych oznak niedoborów nie zauważyłem.
Teraz jeszcze kupiłem sobie sól z potasem, w upalne dni albo na trening gdzie mocno się pociłem dodawałem do wody.
@mitchumi: kupiłem sobie zapas Potasu, cynku, magnezu, a dodatkowo jeszcze tran i witamina d. Jak nie jem ryb, to wale tran, jak siedzę cały dzień w piwnicy to walę d3+k2, jak nie jem pomidorów to wale potas i tak dalej. Wszystko na oko, zdecydowanie poniżej dziennej dawki wypisanej na opakowaniu. Po prostu czasem się zastanowię czego mi może brakować i wcinam tabletkę albo dwie. Jest git.
@mitchumi: no takie coś mam: https://magdisol.com.pl/ - w praktyce cena powyżej 10 - już nie pamiętam ile dokładnie, ale starcza na długo

mam problem z łykaniem aptecznych minerałów, bowiem właśnie w przeszłości zdarzył mi się epizod (pojawił się bardzo mądry koncept, że przecież trzeba suplementować) powyżej 5 tabletek dziennie (no ale raczej nie więcej niż 10), a bo to wit C, a bo to jakieś Omega3, albo inne chromy, b-complexy, potasiki,