Wpis z mikrobloga

  • 0
@Jell-o Po tym kiedy objął władzę i mordował każdego kto był socjalistą? Bez wyjątku?

Stalin mordował przeciwników politycznych, Hitler mordował każdego socjalistę.
  • Odpowiedz
Z socjalizmu który jest ponadnarodowy?


@Ofacet: ale wysryw. Socjalizm to uspołecznione środki produkcji, mogą być zarówno nacjonalistyczne, jak i internacjonalistyczne. Mogą być ateistyczne i turboreligijne. Mogą być pacyfistyczne i imperialne. Mogą być anarchistyczne i totalitarne.
  • Odpowiedz
komunizm też zwalczał lewicę


@bh933901: Nie, nie zwalczał. Zwalczał wszystkie partie polityczne inne od rządząca, i nie komunizm - ale leninizm. Za to nazizm w statucie miał zwalczanie socjalizmu.

Czy ty twierdzisz właśnie, że przywiązanie do wartości narodowych/nacjonalizm/szownizm są prawicowe?


@Jell-o: Oczywiście, to typowo prawicowe wartości. Podstawową cechą lewicowych ideologii jest internacjonalność - rewolucja miała dotyczyć robotników wszystkich narodów, a nie wybranych. Nie przywiązywało się przez to za
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: no chyba sobie jaja robisz. Pierwszymi nacjonalistami w historii byli jakobini, jak na swoje czasy lewicowi. Potem była Wiosna Ludów - seria powstań narodowych, uważanych za lewicowe, potępionych przez KK. Nacjonalizm ma korzenie lewicowe i nie wiem skąd ty masz takie informacje że nie. Po raz kolejny już wspominam o Zadrudze i Czerwonych Khmerach, jako o narodowych komunistach. W Polsce miałeś jeszcze PPS który również odwoływał się do wartości
  • Odpowiedz
Nie, nie zwalczał. Zwalczał wszystkie partie polityczne inne od rządząca, i nie komunizm - ale leninizm. Za to nazizm w statucie miał zwalczanie socjalizmu.


@johny-kalesonny: zwalczał zwalczał, nikt tak ładnie nie wykosił polskich komunistów jak komuniści z ZSRR. Nikt też nie wykosił tak ładnie komunistów z ZSRR jak komuniści z ZSRR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mamy też nieleninowskie formy autokanibalizmu komunistów, na przykład w Kambodży.

Za to
  • Odpowiedz
Nieźle się neuropki zesrały XD
Wgl twierdzenie że w Rzeszy nie szanowano praw pracowniczych XDDDDD szczególnie gdy w NSDAP było sporo ludzi mających komuchów za ideowych braci XD
Dzisiaj pojęcia lewicy i prawicy są całkowicie rozmyte, ale tak w pierwszej połowie XX wieku Narodowy Socjalizm był ideą lewicową.
I jako nacjozwierz sama prędzej określę się jako lewicowca, niż prawaka, handlujecie z tym libtardy.
  • Odpowiedz
@Drakii: zrobiłem mały kompas polityczny, bo mam wrażenie, że stara szkoła kompasów politycznych jest nieaktualna na wykopie

inb4
A U MNIE NIC NIE PASUJE...
Kompasy polityczne i wszystkie inne schematy mają to do siebie, że są UPROSZCZONE. Jeśli wierzysz w Boga, cenisz tradycję i silną władzę, ale jednocześnie nie masz nic do np. gejów, lesbijek i z chęcią byś im pozwolił zawierać małżeństwa - witamy w centrum.
niochland - @Drakii: zrobiłem mały kompas polityczny, bo mam wrażenie, że stara szkoł...

źródło: comment_1597770563N1xFx5JgNcYM1OQKILH2MU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Drakii: podział na lewicę i prawicę nie ma znaczenia. kiedyś libertarianizm to była "lewica", dziś "prawica".
tym niemniej masz racje: prawilnie przypominam, że f-----m, nazizm, komunizm i socjalizm to wszystko są systemy w jakimś stopniu kolektywistyczne stojące w sprzeczności z wolnością jednostki.
  • Odpowiedz