Wpis z mikrobloga

@Pustulka: dziś jest promo w euro, który z tych dwóch byłby lepszy? W ogóle warto za te ceny? Będę brać na raty więc cena spadnie jeszcze o jakieś 200zl

Codzienny użytek plus okazjonalne granie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy to max 2x w tygodniu po godzinie-dwie, a spec komputerowy że mnie żaden

Bardzo proszę o podpowiedź ()

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-y540-i5-8gb-512ssd-1650-w10.bhtml?link=lp

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-pav-r7-8gb-512ssd-gtx1660ti-w10_1.bhtml?link=lp
W ogóle warto za te ceny?


@obciq: Nie, czekałbym na coś ciekawszego,

plus okazjonalne granie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy to max 2x w tygodniu po godzinie-dwie

najlepiej z i7-9750h, 10750h, 4600h i 4800h z GTX 1660Ti.

Chyba, że to jakieś tylko gry esportowe to pewnie wystarczą laptopy np. z GTX 1650 ti
@Pustulka: Rozwiniesz o tej matrycy 60hz vs 120hz? Dlaczego 60hz w Legion jest ok? Ogolnie na formach pisza, ze to malo jak na nowe lapki. Ja laik to sam nie wiem co o tym myslec. Czy nie zlac tych hz i nie wziac legiona.
@Nfvr: 120Hz jest w legionie kiepskiej jakości, znośne są wersje 60Hz i 144Hz,więc wybierałbym spośród tych dwóch, jak chcesz większą częstotliwość odświeżania to kup tą drugą.

60Hz vs 144Hz
- pozorne płynniejsze przewijanie
- płynniejszy ruch w grach esportowych o bardzo wysokim klatkarzu
- krótsze czasy pracy na baterii
@Pustulka: dziękuję za podpowiedź. A jeszcze jedno pytanie, w momencie jak biorę pod uwagę interesuje mnie kupno laptopa tylko z systemem (nie chce lewych kluczy z allegro) to wciąż nie warto w tych cenach?

Laptop za 3500+ bez systemu mnie nie urządza bo i tak muszę dopłacać kilka stówek do windowsa (,)
@obciq: Nie, bo np. tydzień temu w x-komie były y540-15 i y540-17 z i7-9750h oraz gtx 1660 Ti z windows za odpowiednio 3699 i 3899 zł, te wyżej to nie są jakieś super oferty, widziałem w euro lepsze. Możesz też przejrzeć peppera by mieć jakiś pogląd co się gdzie pojawia za ile.
@Nfvr: ten laptop w konfiguracji MSI Brawo 17 z ryzenem 7 4800H(8 rdzeni), Radeonem 5500M, 8GB ram, 120Hz matową matrycą, 512GB SSD był w morele za 3849 zł, ale bez systemu, więc czekałbym na coś lepszego.
dziękuję za zestawienie. Bohater na którego nie zasługujemy


@korkyx: On ma za to prowizje.

Mimo, że średnio mnie interesuje składanie kompów, to ta rozpiska mega ciekawa i szczegółowo opisana. Dobra pomoc dla kogoś kto nie siedzi w temacie, a chciałby sam złożyć zestaw.


@Scottie-33: A to akurat jest śmieszna. Nie ma czegos takiego jak najciekawsze części. Są tylko dobrze dobrane. Nie ma tam nawet inteli 10gen ktore są lepsze w
Nie ma tam nawet inteli 10gen ktore są lepsze w grach od ryzenow


@ingri: A dziwisz się skoro większość teraz wybiera monitory wqhd, a płyty i procesory są tańsze? - już na samym początku zaznaczyłem, że

Zestawienie jest oparte na platformie AMD z uwagi na większą opłacalność i teoretycznie możliwość jeszcze jednego upgrade'u na tej samej płycie na jesień 2020 w oparciu o Ryzeny na architekturze Zen 3.


Większość wybiera karty
Pobierz Pustulka - > Nie ma tam nawet inteli 10gen ktore są lepsze w grach od ryzenow

@ing...
źródło: comment_1597880375YVgmpN3lxlU0LJnhhCpxYg.jpg
a co powiesz o Acer Swift 3 dla niej?


@frapson: Mówisz o tym z ryzenem 4500U, cóż trochę słaba matryca, nie wiem czy by była z niej zadowolona. M433IA też ją ma nie najwyższych lotów. UM431DA w porządku, ale procesor słabszy i starszej generacji. Mógłbyś ewentualnie przeglądać peppera i euroAGD/oleole może się trafi coś ciekawego. Może też będzie jakaś przecena w sklepie acer.pl na wyższe modele. W DE sklepie lenovo bywaly
@frapson: w sumie czasy na baterii nie najdłuższe no przynajmniej w porównaniu do innych, ale to też zależy za ile: https://www.pepper.pl/promocje/laptop-huawei-matebook-13-2020-ryzen-5-3500u-8gb-ram-256gb-ssd-win10-cashback-goodie-25-287085
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z ciekawych laptopów czasami idzie tu złapać Lenovo Yogę Slim 7 za tak 2799-2999 zł.

To pewnie widziałeś? https://www.pepper.pl/promocje/huawei-honor-magicbook-pro-2020-ryzen-161-290719?page=1&newcomment=4936696#comments-new
ale to 15-stka. Wykonanie na poziomie matebooka d15. Za 3-4 tygodnie może przyjdzie, minus to gwarancja.