Wpis z mikrobloga

@frapson: Pepper to taki agregator treści jak wykop z tym, że tam ludzie wrzucają okazje ze sklepów i portali internetowych, jako rodowity Polak dawno powinieneś go mieć dodanego do ulubionych w zakładkach albo posiadać apkę na telefonie by nie przegapić żadnej cebuli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pustulka: hahxd może jak będę sobie szukał to tam popatrzę, ale jesli o chodzi o te dziewczynę to raczej ze standardowych stron skorzystaxd wyslalem jej tego acera i huaweia, może coś wybierze
@frapson: Powiedz jej żeby poszła sobie do jakiejś dużej sieciówki i pooglądała, pomacała:
- Acera Swifta 3 z ryzenem 4500u
- Asusa M433IA
- Asusa M433DA
- Huawei 13 z ryzenem i intelem
- Lenovo S540-14
@Pustulka ostatnie pytanie myślę żeby kupić legiona r5/r7 z matryca 144hz a gara 1660/1650ti ale na jakiejś zagranicznej stronoe. Warto ryzykować, na co zwrócić uwagę i jakie strony plecach. Mogę kupić z twojego linku jeśli coś sensownego podeslesz
@Pustulka: muszę kupić lapka mojej nowej pracownicy, laptop głównie do tworzenia ulotek folderów czyli corel + fotoshop. Co byś polecał na co mam polować? mogę dać 3000 a jak będzie jakaś hiper promka to nawet 3500. Nie musi być dziś mogę poczekać miesiąc max 2
@Pustulka: szukam laptopa do 2k zl, polecany przez Ciebie A515-44 jest wyprzedzany w X-Kom, zas Acer mi odpisal, ze dostepny bedzie u nich w polowie listopada :( W tej sytuacji tylko Lenovo Ideapad 3 i Acer 3 wchodza w gre?
@frapson: wyślij jej ten, za 2700 zł to oferta ok: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-um431-14-r5-8gb-512ssd-w10.bhtml

Warto ryzykować, na co zwrócić uwagę i jakie strony plecach. Mogę kupić z twojego linku jeśli coś sensownego podeslesz


@Nightcrawler1609: Większość ci nie wyśle tego laptop do Polski, a nie każdy ze sklepów też godzi się na wysyłkę do skrytek pocztowych jak mailboxde jak nie masz znajomego w DE lub UK to będzie ciężko. Licz się też z tym,
@Pustulka: Omen 15 2060 mowisz, ze jesien i na wrzesien nie ma szans? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dostalem info, ze obecnie nie ma dat dostawy Lenovo L15 z 4750u, sklaniam sie ku T14 z tym prockiem, ale cena powala :/
Omen 15 2060 mowisz, ze jesien i na wrzesien nie ma szans?


@4iv: We wrześniu może być ciężko, bo Polska nie jest priorytetowym rynkiem, a HP musi zrealizować zamówienia w innych krajach w ich sklepie na hp.com oraz w dużych zachodnich sklepach. Może być po prostu ciężko.
@frapson: Cena dalej słaba.
@Pustulka: dzięki za odpowiedź. Generalnie uważasz żeby czekać na jakiejś nowosci czy lepiej upolować okazje z tego co pisałeś? W ogole "promocja" w przypadkach tych laptopów to ile :) ? Zdarzają sie ponizej trójki?
@kakorass: Upolować okazje.

W ogole "promocja" w przypadkach tych laptopów to ile :) ? Zdarzają sie ponizej trójki?

Zależy od konfiguracji najtaniej był za 2600 zł bez integry.
Sory że zadaje debilne pytania ale:

mam starego laptopa z windows 7 którego nie używam czy mogę pobrać z niego klucz i go zainstalować oraz zaktualizować do 10 na nowym laptopie kupując bez systemu?

Kolejna sprawa to nie potrzebuje specjalnie dużego dysku ssd ponieważ trzymam dane w chmurze. Czy w takim razie chyba lepiej wziąć np 16giga ramu niż większy dysk? w sumie sam sobie na to odpowiedziałem. Kolejna sprawa to grafika
@kakorass: Taka kombinacja przejdzie na prywatnym komputerze, dla pracownicy podczas kontroli urzędników nie i dostaniesz karę.

Drugą 8GB kość da się kupić samemu za 135-145 zł. Sklep za zrobienie tego samego, bo większość konfiguracji z 16GB jest modyfikowana przez sklepy, a nie fabryczna to różnica w cenie to 200 zł.

Nie sądzę by twoja pracownica odczuła różnicę przy drobnych pracach graficznych pomiędzy kartami.