Wpis z mikrobloga

polecisz coś dla programistów? Obecnie mamy w firmie vostro 5490 z i7, szukamy czegoś podobnego. Procesor RAM i dobre chłodzenie


@yamciayamcia: Zapowiedziane dzisiaj też zostały mniejsze laptopy z normalnymi procesorami tj mobilnymi, nie niskonapięciowymi i z SMT:
- Huawei Matebook 13, format 3:2, 42Wh, 1.3kg, max 4800H(16 wątków)
- Huawei Matebook 14, format 3:2, 56Wh 1.49kg, max 4800H(16 wątków)
- Lenovo Yoga Slim 7 Pro, 14" max 4900H(16 wątków)
ale w
@Pustulka
Zawsze się dobrze czyta Twoje zestawienia. Choć nic nie kupuję.

Ps. Na długo jeszcze wystarczy mi mój desktop Dell Vostro i7 3770 16GB RAM? Mam w nim starą grafikę, jakie GPU tam wsadzić tak do 300/400 zł?
Ps. Na długo jeszcze wystarczy mi mój desktop Dell Vostro i7 3770 16GB RAM?


Mógłbyś się powoli przymierzać do wymiany na ryzena 4600 lub 4700X. Ewentualnie przetrzymać się jeszcze do 2022 roku i przejść już całkiem na nowe, nowy socket AMD AM5, debiut ddr5, ale to będzie drogie kości.

Mam w nim starą grafikę, jakie GPU tam wsadzić tak do 300/400 zł?

Jak znajdziesz niepokoparkowe to używany Radeon RX470 RX570 najlepiej z
Czy polecisz coś typowo do pracy biurowej, codziennego użytkowania i z nie najgorszą matrycą, innego niż Thinkpad E15 z ryzenem 5 4500U. Cena maksymalnie taka jak tego Lenovo - 3300zł
@Lodooo: ewentualnie konkurent od HP czyli Probook 455 G7, ale teraz jest droższy, w obu raczej matryca nie poraża, ale chociaż same laptopy powinny być trochę trwalsze od typowych konsumenckich.
@Pustulka: rozumiem, że na dziś do ~6,000 MSI z 10750h + RTX2060 z 115W będzie najlepszy jeśli pomijalne dla mnie są temperatury jakie laptop osiąga, a najważniejsza jest wydajność w grach + czasem SolidWorks? Orientujesz się czy gdybym chciał "oddać" swój kupon HP to faktura musi być na moje dane? Kupon mam ważny jeszcze ~40 dni, a patrząc na politykę HP to nie wiem czy załapie się na Omena z RTX.
@Pustulka A co myślisz o nowym HP: HP 14s Ryzen 7-4700U/32GB ram/512 ssd/Win10 X-kom oferuje w przedsprzedaży za 3.5k. Wygląda na dobra ofertę... Z góry dzięki - mega dobra robota.
Wygląda na dobra ofertę...


@BORO_: Jest strasznie tandetny.

Orientujesz się czy gdybym chciał "oddać" swój kupon HP to faktura musi być na moje dane?

Voucher jest na twoje dane i to ty musisz kupić oraz dostaniejsz zwrot.

Kupon mam ważny jeszcze ~40 dni, a patrząc na politykę HP to nie wiem czy załapie się na Omena z RTX.


@wziuuuuu: Poczekałbym mimo wszystko do pierwszej połowy września.
@Pustulka możesz rozwinąć co masz na myśli, że jest tandetny? Chodzi Ci o wygląd? Jeśli chodzi o bebechy w takiej cenie to trudno o podobne zestawienie w 14 calowcach, przynajmniej tak mi się zdaję.