Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: miałem się zgłosić w sierpniu, więc się zgłaszam :) szukam lapka do 4000 z win10, przeznaczenie to internet, biuro i gierki na poziomie CSa, strategii paradoxu. przydałoby się żeby był umiarkowanie mobilny i miał możliwie dobrą baterię, 16gb ramu. Specyfikacja to jedno, ale o jakiś wadliwych, czy przegrzewających się modelach albo słabych matrycach nie mam wiedzy i przyda się pomoc jakiejś mądrej głowy. Da radę coś polecić?
  • Odpowiedz
@KingFight: 4850 z kodem bardzo dobra cena. Sam czekam na Omena z RTX2060, ale przy takiej ofercie naprawdę bym się zastanowił. Choć oczywiście z drugiej strony bez kuponu to już jest cena wyższa niż za TUF 4800H/RTX2060(90W) i podobna jak za MSI 10750H/RTX2060(115W), które są bardziej wydajne od tego Omena. I zaraz Pan Pustulka mnie opieprzy, że to gorące laptopy z badziewną matrycą ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Pustulka zdradź proszę jak ocenić przy zakupie matrycę? Kiedy będę wiedział, że jest dobra a kiedy będę miał pewność, że to szajs?

np w Euro są tylko takie opisy:

np:

Typ
  • Odpowiedz
I zaraz Pan Pustulka mnie opieprzy, że to gorące laptopy z badziewną matrycą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wziuuuuu: To gorące, gorzej wykonane laptopy z badziewną matrycą, krótkimi czasami pracy na baterii i rozpadającą się obudową w MSI. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

szukam lapka do 4000 z win10, przeznaczenie to internet, biuro i gierki na poziomie CSa, strategii paradoxu. przydałoby się żeby był umiarkowanie mobilny i miał możliwie dobrą baterię, 16gb
  • Odpowiedz
To gorące, gorzej wykonane laptopy z badziewną matrycą, krótkimi czasami pracy na baterii i rozpadającą się obudową w MSI. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Pustulka: Ale bardziej wydajne. Większość kupowanych tutaj laptopów ruszy się z biurka max 10x w swoim życiu, więc po co brać pod uwagę topowe wykonanie. I piszę to ja, używający HP Omena i najprawdopodobniej użytkownik Omena 2020. I osobiście uważam, że przepłacę mimo
  • Odpowiedz
Czytalem, przeglądałam i stwierdziłem to samo że... No nie ma i nie kupiłem:D powiedz mi szczerze, do podstawowej grafiki w corelu to na 1 miejscu karta czy procek ? Bo nie mogę sobie pozwolić na obie rzeczy.
  • Odpowiedz
I jeszcze jedno pytanie bo ja muszę wszystko wiedzieć:D na jakim poziomie jest ten AMD Ryzen 5 4600H w stosunku do inyela i7 ? Czy do grafiki mam brać obligatoryjnie intela ?
  • Odpowiedz
@kakorass: 4600h na multi jest wydajniejszy od 10750h o ~15/20%, na pojedyńczym rdzeniu 10750H będzie wydajniejszy o jakieś 5-10%. W stresie ryzen będzie miał z 75-80°C gdzie intel będzie podchodzić pod 100°C. Na laptopie z intelem będziesz mieć Thunderbolta, z AMD go nie będzie. Poza tym Ryzen obsługuje szybszy RAM. Temperatury procesora mają znaczenie o tyle, że jak spojrzysz na heat pipe'y to gorący proc będzie
wziuuuuu - @kakorass: 4600h na multi jest wydajniejszy od 10750h o ~15/20%, na pojedy...

źródło: comment_1598121241P9ZYkDjYD7s1yeGPdanDJD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pustulka: widze ze specjalizujesz sie w nowych laptopach, ale może jesteś w stanie powiedzieć czego szukać z używek?
Szukam lapka "do gier" za jakieś 1000zł bo na moim Thinkpadzie po prostu ciężko cokolwiek odpalić. Wiadomo, że nie spodziewam tu się cudów, ale wszystko bedzie chyba lepsze niż mój złom co nawet directx11 nie pchnie..
  • Odpowiedz
@max1983: nie wiem co znaczy "jakieś 1000zł", ale ja mam HP Omen'a intel i5-6300HQ z Nvidia gtx960M i jako tako daje radę. Wiedźmin na średnich w 1080p ma ~40fps. Bez ssd laptop z tymi podzespołami pewnie z 1200-1400 będzie kosztować w zależności od stanu i modelu. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie laptopa "do gier" w jakiejkolwiek niższej konfiguracji.
  • Odpowiedz
Czytalem, przeglądałam i stwierdziłem to samo że... No nie ma i nie kupiłem:D powiedz mi szczerze, do podstawowej grafiki w corelu to na 1 miejscu karta czy procek ? Bo nie mogę sobie pozwolić na obie rzeczy.


@kakorass: Trzeba było brać tego Legion 5 z 4800h za 3500 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczy ci mocniejszy procesor i7-9750h, i7-10750h, 4600h, 4800h i GTX1650/GTX1650 Ti.

I jeszcze
  • Odpowiedz