Wpis z mikrobloga

czy hp out of warranty nadal działa? słyszałem że coś mieli ukrócić bo za duża januszerka była...

zastanawiam się nad tym omenem ale tylko jeśli wejdzie to -650


@krzyszo: Wydaje mi się, że tak i dalej działa, tylko przykrócili trochę cwaniaków i kombinatorów. Co do laptopa, ostatnio mieli wersję z systemem z 2x4GB za 4800 zł.
  • Odpowiedz
@quintus:
1. No cóż, przez większość poprzedniego tygodnia byłem chory, więc nie bardzo w ogóle korzystałem z komputera tylko siedziałem na telefonie, a ciężko coś na nim robić.
2. Ludzie dalej się mnie pytają na pw o laptopy, więc to też pochłania czas
3. To końcówka okienka transferowego Arsenalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Zwyczajnie napisz, czego szukasz i do ilu.
  • Odpowiedz
@Pustulka: To ja też zapytam jeśli można, laptop za około 2-2,5k dla dziewczyny, głównie seriale, word, ale tez zeby czasami bylo mozna jakas gierke typu simsy 4, czy jakis minecraft popykać
  • Odpowiedz
@Pustulka: hej, waham się między HP 745 G6 z Ryzenem 7 3700U a HP 445 G7 z Ryzenem 5 4500U (musiałbym 500 zł dołożyc).
Zastosowania: scrollowanie internetu, trochę obliczeń ML (amatorsko, więc nic poważnego).
Do tej pory miałem 1040 G1, chciałbym żeby następca miał przyzwoitą matrycę i był możliwie smukły i porządnie wykonany. Któryś z tych dwóch bierze górę czy zbliżone do siebie? A może jednak 840 G6 z i5?
  • Odpowiedz
@polnygroszek: > Do tej pory miałem 1040 G1, chciałbym żeby następca miał przyzwoitą matrycę i był możliwie smukły i porządnie wykonany.

@polnygroszek: To raczej ten, ram wlutowany - link - na innych laptopach jeżeli chodzi o matryce się zawiedziesz. Probook 445 G7 ma ją słabą. Do starego nie ma co się pakować.

trochę obliczeń ML (amatorsko,
  • Odpowiedz
@Pustulka:
wlutowany RAM to raczej słaba opcja bo już w obecnym mnie denerwuje, że więcej pamięci nie mogę włożyć.
W 445 ta matryca wygląda niż w obecnym więc nie ma chyba aż takiego dramatu.
Rok czekania nie bardzo, do końca roku chciałbym coś wybrać, w końcu na horyzoncie zawsze będzie perspektywa czegoś nowszego za rok. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A między G6 a G7 aż taka
polnygroszek - @Pustulka: 
wlutowany RAM to raczej słaba opcja bo już w obecnym mnie...

źródło: comment_1602220705a4U94EsTcdFanasckLJUTN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pustulka: muszę w weekend kupić sobie laptop. Acer Swift 3 odpada że względu na matrycę, a nie wiadomo kiedy będzie 5. Więc wybór padł pomiędzy https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-mb-14-r5-16gb-512ssd-w10-zestaw.bhtml a https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/msi-modern-14-b4mw-017pl-14-amd-ryzen-7-4700u-8gb-ram-512gb-dysk-win10-.bhtml

Huawei wygląda na lepszy wybór, ale pytanie czy 4600h nie jest przesadą w cienkiej obudowie? Mam na myśli kulturę pracy. Smuci mnie wolny ram... Czy nie wpłynie negatywnie na wydajność?

W MSI podoba mi się możliwość dołożenia ramu...

Który z tych laptopów
  • Odpowiedz
@imieinazwisko: MSI raczej też będzie mieć słabą matrycę. Huawei jest jeszcze niedostępny, to preorder, więc ciężko będzie o niego w ten weekend. 4600H się dość grzeje pod pełnym obciążeniem w tym modelu, ale pewnie już czytałeś test purepc: https://www.purepc.pl/huawei-matebook-14-test-laptopa-z-ryzen-5-4600h-i-ekranem-32?page=0,24 oczywiście takie temperatury uzyskuje w konkretnych warunkach, a na jakieś super promocje Asusa Zephyrusa G14 chyba nie ma co liczyć.
  • Odpowiedz
@Pustulka widziałem test Matebooka i ogólnie wyszedł im dobry laptop. Ale ten wolny ram jednak trochę psuje. Z jednej strony ma się świadomość, że ma się w laptopie 4600h, a z drugiej strony w głownie w grach potrafi przegrać z 4500u. Jest lekki niesmak.

W takim razie skreślam MSI. Widziałem w Acerze matrycę i jest mocno rozczarowująca. Myślałem, że MSI ma lepsza.

Ten Asus jest fajny, ale raczej chciałbym zamknąć się
  • Odpowiedz
@Pustulka: chciałbym kupić laptopa na studia + granie w jakieś gierki, budżet to ~4kzł. Nie wiem czy szukać czegoś z i5 czy i7 + GTX 1650/1660. Grać będę głównie w Lola, warthundera, może jakiś nowszy tytuł spróbowałbym odpalić (nie na najwyższych ustawieniach).
Znalazłem tego laptopa:


Wyszedł trochę ponad budżet, ale nie wiem czy brać go teraz, czy może później stanieje
  • Odpowiedz