Wpis z mikrobloga

w finale lm niemcy/francuzi, w finale le hiszpanie/włosi, absolutnie nie podłączam ll i serie a po sukces dwóch lig, które zawsze dyskredytowałem, ale jednak no lepszy finał le, niż nic, natomiast NAJPOTĘŻNIEJSZA LIGA ŚWIATA bpl nie ma nic, rok temu o tej porze czego ja słuchałem w mediach ANGIELSKA ODJEŻDŻA JAK NBA TO DOPIERO POCZĄTEK ANGIELSKIEJ DOMINACJI, co z tego wyszło wszyscy wiemy, strach pomyśleć co by było, gdyby anglicy serio zaczęli cokolwiek wygrywać, a nie przypadkiem wyszedł im rok, weźmy 10 ostatnich lat, zamieńmy nazwy barca/real z city/liverpool, kibice najbardziej przereklamowanej ligi świata bpl żądaliby pałowania każdego kto śmiałby podważać, że angielska powinna mieć z automatu 8 zespołów w lidze mistrzów, tak media piorą głowę na czele z tymi debilnymi komentatorami z polski, angielska liga to przykład z cyklu "jak sprzedać g---o jako złoto" #pilkanozna
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@na-spokojnie: jak dla mnie to te głosy o "angielskiej dominacji" to wynikały głównie z tego jak to właśnie w poprzednich latach ludzie pisali jaka to angielska liga jest słaba bo nie wygrywają nic w LM/LE. Zresztą to, że ten rok im nie wyszedł nie znaczy, że nie wyjdzie też kolejny.
  • Odpowiedz
@na-spokojnie: sezon 2010/11 - United w finale
sezon 11/12 - zwycięstwo Chelsea
sezon 12/13 - dominacja Bayernu, ten rok rzeczywiście dramatyczny dla angielskich drużyn
sezon 13/14 - półfinał Chelsea
sezon 14/15 - kolejny kiepski sezon dla Anglii
sezon 15/16 - półfinał City, porażka 1-0 z Realem
  • Odpowiedz
@na-spokojnie: Angielska jest od kilku już dobrych sezonów najlepsza. Bardzo długo byłem team la liga ale pieniądze robią różnicę. Poza ściąganiem dobrych zawodników poprawili szkolenie młodych (zagraniczni trenerzy) więc są już w stanie uzupełniać składy jakimiś swoimi chłopakami a nie samymi drewniakami jak kiedyś. Będziesz miał kilka klubów z hiszpanii, włoch, niemiec, ze dwa z francji i jakieś rodzynki jak ajax czy inne Porto. Do tego rotacja różnych angielskich.
Do
  • Odpowiedz
@Cinkito: zabrakło tego, tamtego, tego i tamtego, jak barca/real odpadają w półfinałach to jest tragedia, jak drużyna angielska no to hehe no wiadomo zabrakło farta, ta liga oczekuje bycia nazywaną NAJLEPSZĄ, wygrali 2x lm przez dekadę
  • Odpowiedz
@Ryjuss: tak już od kilku sezonów real madryt wygrał 4x ligę mistrzów, raz barca, anglia jedyne co ma to pieniądze, które jak po raz kolejny widać ich nie uratują, bo zwyczajnie odstają pomysłem, poziomem itd., najbardziej przereklamowana liga świata
  • Odpowiedz
@na-spokojnie: BPL jest ligą najciekawszą (w moim subiektywnym odczuciu), a co do bycia najlepszą to moim zdaniem nie da się wytypować jednej najmocniejszej ligi i nie wiem czemu LM miałaby być tutaj dobrym wyznacznikiem. Poziom ligi to jest poziom całej ligi, a nie poziom Realu, Barcelony czy Liverpoolu. LM pokazuje, który zespół w danym sezonie jest mocniejszy w Europie, ale niekoniecznie świadczy to o tym, że liga jest najlepsza. LM
  • Odpowiedz
@na-spokojnie: Imho o ile nie przydarzy się jakiś kryzys gospodarczy związany z Coroną czy Brexitem to zdominują prawie na poziomie Włochów lat 80/90. Prawie bo szejkowie mogą kupować kluby też w innych krajach więc zawsze będzie jakieś PSG oraz to, że na miejscu piłkarza mając podobną ofertę finansową do Angielskiej czy nawet troszkę niższą ale z Mediolanu, Rzymu czy innego Turynu to wolałbym tam mieszkać i żyć niż w obsranym
  • Odpowiedz