Wpis z mikrobloga

@Rabusek: coś się kupy nie trzyma.
Nawet jak w biurze klima chodzi na 1/3 mocy, dajmy 0.3 kwh to przez 90 dni nawet tylko przez 6 godzin dziennie nagrzmociłaby 90dni x 0,3 kwh x 6h = 162 kwh
W sumie muszę oszacować jak to u mnie wyszło na multisplicie 4 jed...
Nawet jak w biurze klima chodzi na 1/3 mocy, dajmy 0.3 kwh to przez 90 dni nawet tylko przez 6 godzin dziennie nagrzmociłaby 90dni x 0,3 kwh x 6h = 162 kwh


@kuncfot: ta w salonie na stopro chodzi na max, w biurze się włącza i wyłącza.
Też sypialnia i biuro to 10m^2, a "salon" to w zasadzie reszta mieszkania (przedpokój + salon, jakieś 50m)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: jakiej firmy klima?
Ja mam mistubishi, ale nie zdecydowalem sie na modul wifi. Zastanowie sie z czasem czy nie dokupic, tylko jak nie wystawiają API to i tak kolejna apka dojdzie. Jak jest z tym u Ciebie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deno: witaj w klubie...u mnie budynek jest wpisany do rejestru zabytków i nie ma opcji by coś montować na elewacji a balkonu brak (,)
@Deno: Mam obecnie 5 jednostek zainstalowanych u siebie z różnego okresu i faktycznie stary Samsung bez inwertera trochę mocy pobiera, ale najnowszy nabytek chłodzi pomieszczenie w największe upały pobierające około 500W maksymalnie, z włączoną opcją "kagańca", bez tego kagańca maksymalny pobór mocy dla jednostki 3,5kW chłodzenia to mniej niż 1kW. Taki pobór mocy nie potrzebuje ogromnych przekrojów, 1,5mm2 w zupełności wystarczy oby nie było dodatkowo obciążane na stałe np. suszarka czy
@eXtreme_ten_drugi: na tym samym obwodzie mam pralkę i komputer, z resztą komputer i klima musiałby być na tym samym gniazdku również, bo 2 inne gniazdka w pokoju mają taki problem ze gdzieś są połączone razem i gdzieś jest w ścianie coś chyba skręcone/zaciśnięte bo pod obciążeniem jest takie brzęczenie ze ściany i spadki napiecia do 160-170V.
Ogólnie nic tam nie podłączam już to nic się nie dzieje ale boje się pod
@HHHHHH: mam zaprzyjaźnioną firmę montującą, która jest oficjalnym montażystą mniej znanej firmy Midea, ale rodzice mają już od lat i ja mam od tego roku również zamontowane, bardzo wydajne urządzenia i ciche jednocześnie. Design również nie straszy, a do tego kilka ładnych procent taniej od konkurencji.