Wpis z mikrobloga

Drogie Miraski. Składałam w Euro reklamację 1 sierpnia z tytułu rękojmi (zaznaczyłam tam w formularzu i zażądałam wymiany na nową). Z tego co wiem, to bieg zaczyna się nastepnego dnia, czyli od 2 sierpnia liczę 14 dni. Z tym, że 14 dzień wypadł w sobotę (dzień ustawowo wolny) więc przechodzi to na kolejny dzień, ale to była niedziela, więc w teorii wczoraj 17 sierpnia w poniedziałek o północy skończył im się czas na odpowiedź.
Dobrze rozumiem, że od dzisiaj mogę uznawać pełnoprawnie że reklamacja jest uznana i jak będą się pluć to mogę śmiało iść nawet do sądu? (nie popuszczę xD)
#pytanie #reklamacje #zakupy #prawokonsumenckie
  • 5
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: mi wychodzi że dzisiaj jest 12 dzień. Liczac bez weekendów. W czwartek będzie 14 dzień. Ale tak. Masz rację. Jeśli żądales tylko wymiany to tak. Reklamacja będzie uznana. Tylko zobacz sobie jeszcze czy na formularzu nie masz wpisanego czegoś typu że najpierw będzie próba naprawy a potem w razie niewykonania tego wymiana towaru bo wtedy to sobie możesz jeszcze czekać. Euro kilka lat temu miało takie formularze. Nie wiem jak
@gacek21: zgoda na naprawę jest ustawowa i nie wynika z treści formularza, w sensie @Slodkie_Mango_Z_Ananasem może żądać wymiany czy zwrotu kasy, ale sprzedawca ma prawo jednokrotnie olać to życzenie i spróbować naprawić (czy np zwrócić kasę zamiast wymiany itd). Niemniej jeżeli przekroczone są terminy, to rękojmia jest z automatu uznana z takim efektem jak na zgłoszeniu, czyli tutaj wymiana
@gacek21: hm, patrzyłam tutaj https://www.infor.pl/prawo/reklamacje/terminy/276026,Jak-obliczyc-14dniowy-termin-na-odpowiedz-reklamacyjna.html jak liczyć 14 dni, i wychodzi na to że niedziele i święta są odliczane tylko, jak wypada to na ostatni dzień tego terminu (na dole jest przykład). Bo jeśli pomijać za każdym razem niedziele w trakcie, to by w tamtym przykładzie za cholerę nie wyszło 18 kwietnia xD

@Roneth: o, o naprawie to nie wiedziałam, dobrze wiedzieć, dzięki! Z tym, że naprawa będzie kosmiczna, bo
@gacek21: o, tutaj cytat: "Brak jest przepisów, które zakazywałyby uwzględnienia przy obliczaniu terminu dni wolnych od pracy. Zatem one także są uwzględnienia, z jednym wszakże wyjątkiem. Zgodnie z art. 115 Kodeksu cywilnego jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, termin upływa dnia następnego."