Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 18 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

..POWRÓT DO ZDROWIA

Głębokie, czasem całkowite zapomnienie, ale wewnętrznie niszczące konflikty uczuciowe nadal tkwią w podświadomości.

12 Kroków i 12 Tradycji, str.80

Poczucia winy i wstydu spowodowanego przez nadużywanie alkoholu mogę się pozbyć jedynie za pomocą pozytywnego działania. Wiedząc o moich niemiłych przygodach z okresu picia, przyjaciele wciąż mnie pytali: “Czemu to robisz? Tylko sam siebie krzywdzisz”. Wtedy nie miałem pojęcia, jak wiele prawdy jest w tych słowach. I chociaż krzywdziłem też innych, niektóre moje zachowania raniły moją własną duszę. krok Ósmy dostarcza mi sposobu na wybaczenie sobie. Sporządzenia listy osób, które skrzywdziłem, przynosi mi ulgę w wewnętrznym bólu. Dokonanie zadośćuczynienia uwalnia mnie od ciężaru winy i wstydu, przyczyniając się do uleczenia.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Najciemniejsze miejsca w piekle są zarezerwowane dla tych, którzy zachowują neutralność w czasach kryzysu moralnego.
  • 3
@programista_1k: dobrze że wczoraj napisałem na wykopie że mam 17 dni abstynencji. Miałem taki sen, tak realny w którym piłem, że aż sprawdziłem na wykopie kiedy to napisałem - wyszło że 7 godzin temu zatem mój sen to tylko fikcja uff. ( ͡° ͜ʖ ͡°)Ale mózg robi nam psikusy.