Wpis z mikrobloga

Czy reklama przez ulotki jest całkowicie skazana na porażkę (również wizerunkową)? Mieszkam na osiedlu w dosyć "bogatej" dzielni i chciałabym wypromować mój poboczny biznes związany z usługami architektonicznymi/wnętrzarskimi. Sama nienawidzę spamu ulotek w skrzynce, ale może dałoby się zrobić to trochę lepiej, może w formie listu, ładnie wydanej broszury... Nie wiem. Nie wiem jak do nich trafić, niestety nie stać mnie na żaden bilboard ani wielkie kampanie w sieci. Przedstawienie się sąsiadom wydaje się dobrym krokiem. Spoko czy nie? #marketing #architektura #pytanie #pracbaza
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kadbery: idź do nich z jakimś prostym portfolio może na zamykanej ulotce albo z wizytówkami i się po prostu przedstaw dając im przy okazji coś samodzielnie upieczonego. Ciastka czy coś.
Zapukaj i powiedz że mieszkasz w okolicy i chcesz się przedstawić i zostawić wizytówkę gdyby potrzebowali usług które możesz zaoferować.
Tak bym to chyba widział gdybym miał od ciebie odebrać domofon. Tylko żebyś zaznaczyła ze mieszkasz w tej okolicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kadbery: w lepszej dzielnicy poza tym na pewno trafisz na architektów albo budowlańców którzy by z ciebie skorzystali. Sądzę że osobiste uściśnięcie ręki jest bardzo ważne, ale to chyba już po koronawirusie chyba
@kadbery: ulotka taka jak z pizzerii czy knajpy czy z banku czy ze SKOKu to od razu smietnik.
Daj tym ludziom cos w tej ulotce.
Architektura?
zaprojektuj broszure a4 skladana na 3 w harmonijke, daj tam kilka fot swoich prac, opisz siebie, co mozesz im dac, w czym pomoc.
Bonusowo niech ta broszura ma np. schemat zlozenia jej w origami w jakis ladny kwiat czy łatewer

CHoc osobiscie wyrabalbym to w
@kadbery: Ja pomogłem kumpeli jak zaczynała, zajmowała się projektowaniem ogrodów głównie, czasem wnętrza, jest strona + blog, zoptymalizowana pod SEO połączona z fejsem + pinterest i instagram, dużo wejść na stronę z pinteresta, z fejsa od czasu do czasu też. W sezonie tak 250-350 (czasem więcej) wejść na stronę dziennie, poza 80-150. Ogólnie zatrudniała kogoś ostatnio bo się nie wyrabia.
Co do ulotek, tam gdzie pracuję zrobiłem z dziewczyną ulotkę, ja
@kadbery:

Hej koleżanko, tu mirek z branży reklamowej.

Gratuluję postawy, u mało którego przedsiębiorcy na początku widzę potrzebę przedstawienia się klientom, którzy są pod nosem. Często w swoich artykułach to wałkuje, ale trudno ludziom się przełamać. Masz dobre podejście, a to już plus.

Wracając do tematu
Z reklamą ulotkową jest tak, że niby nikt jej nie lubi, ale firmy nadal z niej korzystają na potęgę. Jest tak dlatego, bo ulotka potrafi