Wpis z mikrobloga

@Snooopi: też chciałem coś takiego zrobić, ale gdzieś tam wyczytałem, że nie do końca legalne - nie pamiętam powodów.

Zwróćmy uwagę na coś innego. Koleś jedzie samiuteńkim skrajem jezdni. Gdy ktoś jedzie za nim, to nie musi bardzo hamować, może pojechać. Gdy ktoś wyjedzie z przeciwka (bo np zakręt, górka), nawet bardzo nie trzeba zwalniać, bo prawie mieścimy się na swoim pasie i TYLKO przelatujemy parę cm od rowerzysty.
Dlatego o
Dlatego o wiele lepiej jechać bardziej środkiem jezdni.


@grzemach: też to zauważyłem już jakiś czas temu. Zwykle i tak staram się jechać przy samej linii/poboczu, bo tam jest jeszcze jako taki skrawek dobrego asfaltu, mimo iż czasem pokryty lekko piaskiem i innymi odpadami. Staram się nie utrudniać innym życia na siłę, bo sam jestem "po obu stronach barykady". Jadąc "w kole" prawego śladu jedziesz po wszystkich dziurach po samochodach, ale właśnie
@Snooopi: @kuraku: @Jaroslaw_Keller: @GaiusBaltar: @padobar: @WykresFunkcji:

6. Ładunek wystający poza płaszczyzny obrysu pojazdu może być na nim umieszczony tylko przy zachowaniu następujących warunków:

1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z