Wpis z mikrobloga

@Snooopi: ten rowerzysta musiał już mieć serdecznie dość wyprzedzających go na grubość rękawa kierowców. Widzisz sfrustrowanego rowerzystę, który domaga się przepisowej dla siebie przestrzeni.
  • Odpowiedz
@Snooopi: A czemu nie? jak dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie. Przynajmniej na czerwonym świetle nie będzie się przeciskał na centymetry między autami, czy ładował między pieszymi na chodniku. I tak normalnie wyprzedzającemu kierowcy to nie zrobi różnicy.
  • Odpowiedz
@Snooopi: też chciałem coś takiego zrobić, ale gdzieś tam wyczytałem, że nie do końca legalne - nie pamiętam powodów.

Zwróćmy uwagę na coś innego. Koleś jedzie samiuteńkim skrajem jezdni. Gdy ktoś jedzie za nim, to nie musi bardzo hamować, może pojechać. Gdy ktoś wyjedzie z przeciwka (bo np zakręt, górka), nawet bardzo nie trzeba zwalniać, bo prawie mieścimy się na swoim pasie i TYLKO przelatujemy parę cm od rowerzysty.
Dlatego
  • Odpowiedz
Dlatego o wiele lepiej jechać bardziej środkiem jezdni.


@grzemach: też to zauważyłem już jakiś czas temu. Zwykle i tak staram się jechać przy samej linii/poboczu, bo tam jest jeszcze jako taki skrawek dobrego asfaltu, mimo iż czasem pokryty lekko piaskiem i innymi odpadami. Staram się nie utrudniać innym życia na siłę, bo sam jestem "po obu stronach barykady". Jadąc "w kole" prawego śladu jedziesz po wszystkich dziurach po samochodach, ale
  • Odpowiedz
@Jaroslaw_Keller:

Dlaczego miałoby być nielegalne przewożenie makaronu do pływania na rowerze?


W przypadku samochodu masz określone, na ile ładunek może wystawać poza obrys auta, jak ma być zamocowany itd. W przypadku roweru może też coś takiego jest, nie znam się
  • Odpowiedz
@Snooopi: @kuraku: @Jaroslaw_Keller: @GaiusBaltar: @padobar: @WykresFunkcji:

6. Ładunek wystający poza płaszczyzny obrysu pojazdu może być na nim umieszczony tylko przy zachowaniu następujących warunków:

1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod
  • Odpowiedz
@Snooopi: Przecież masz nawet znak na słupie, że jedzie obiekt z wystającą rurką po lewej stronie. Gdzie Wy te prawa jazdy znajdujecie, w Laysach? xD
  • Odpowiedz