Wpis z mikrobloga

Może to głupie, ale nie mam umiaru w soli i cukrze, herbata poniżej 5 łyżeczek jest gorzka, obiad bez tony soli nie smakuje. Jak najlepiej byłoby z tego zrezygnować? Odciąć się z dnia na dzień do zera czy jakoś stopniowo? Da się to jakoś to unormować czy już nie bardzo, bo zgaduję, że będzie pewnie jakiś napad ochoty na cukier w drugim dniu i znając siebie skończę jak wcześniej XD Dodam, że badania z krwi, jakieś na cukrzyce i inne tego typu zawsze były wręcz książkowo idealne, jedynie waga mniej niż powinna wynosić #dieta #psychologia bo pewnie coś w głowie mi siedzi i się głupio nakręcam
  • 18
@lukaszbsk: Ziół mam sporo i często z nich korzystam, ale nie pomyślałem że mogą jakoś zastąpić całkowicie sól. Tak z cukrem to już nie będzie takie łatwe @RHarryH: myślałem małymi kroczkami 0,5 łyżeczki do herbaty mniej co jakiś czas i może się tego nie odczuje
#psychologia bo pewnie coś w głowie mi siedzi i się głupio nakręcam


@sked: Przyzwyczaiłeś się po prostu. Pięć łyżeczek to jeszcze nie tragedia, ludzie słodzą więcej i żyją, jak na filmiku. Słódź przez tydzień czy dwa o jedną łyżeczkę mniej, potem kolejny tydzień kolejną łyżeczkę mniej itd
@sked: Odciąć się z dnia na dzień do zera i w kilka dni się przyzwyczaisz do braku cukru i soli. Kiedyś słodziłem 4 łyżeczka i po 5 dniach gorzka kawa zaczęła smakować normalnie. Człowiek potrzebuje tygodnia aby się przyzwyczaić do nowego smaku.
@Goglez: No 5/6 łyżeczek do herbaty 2 razy dziennie do tego słodycze, soli to samo pół łyżeczki tu, łyżeczka tam i się uzbiera tego trochę. Badania były zawsze od lekarzy@somskia: wydaje mi się to jakoś najmniej brutalne i że nie jebnę po 3 dniach tego odwyku XD
@sked: No to już kwestia osobowości chyba, niektórzy papierosy rzucają krokami paląc coraz mniej, a niektórzy rzucają całkiem jednego dnia, 2 tygodnie walczą z ochotą na papierosa, ale potem się przyzwyczajają i nie wracają już do tego.
Może zamiast słodzić coraz mniej, to pij coraz rzadziej. Zamiast 12 łyżeczek cukru w herbacie dziennie będziesz miał 6 łyżeczek. Cukru dwa razy mniej, a napój tak samo słodki.