Wpis z mikrobloga

Instalacja 96,38 kWp (w zasadzie dwie, na dwóch PPE w rozbiciu na 49,77 kWp i 46,61 kWp, ale na jednej działce) w mazowieckim.

2x Solar Edge 50K z jednostką pomocniczą, 244 x Phono Solar TwinPlus 395Wp, 122 x optymalizator P801
Zlecone kopanie i zabicie konstrukcji, reszta w 4 osoby w 5 dni. :)
Jeszcze dojdą dwa pioruchrony aktywne Gromostar, ale czekamy na dostawę głowic.

#oze
#fotowoltaika
Pobierz kalmaris - Instalacja 96,38 kWp (w zasadzie dwie, na dwóch PPE w rozbiciu na 49,77 kW...
źródło: comment_1597601016XkMMIdlPWYb7TpAYbZZq46.jpg
  • 47
@bart_next: > Miał 3 propozycje. Na Froniusach Eco, Na SMA i SE- wybrał SE, co dla mnie też było bardziej pracochłonne, bo optymalizatory trzeba dodatkowo spiąc z modułami.
Kasa tak czy tak mi się zgadzała, a inwestor do skąpców nie należał. :) Ba, nawet chciał LG Neony 2 położyć, ale go odwiodłem od tego.
@s806s: Dlaczego?:) Simet robi to podzespolach od Siemensa, nigdy nie mialem z nimi problemu, no i wkladki sa dostepne od reki. Pa DC jest wszystko na Suntree- 4 przepieciowki, 4 rozlaczniki toru (na kazdy string) i podstawy z bezpiecznikami topikowymi tez na kazdy string. Tak to rozwiazlem, zeby w przypadku ewentualnej awarii na jednym ze stringow rozlaczam sobie tor, a 3/4 nadal pracuje.
@sosenqq: w typowych zastosowaniach (małych i dużych) najważniejsza jest sprawność i tylko sprawność. Nie znam się na dużej ilości falowników, ale taki Huawei o ile dobrze widzę ma wyższą sprawność o prawie 1% a do tego jest tańszy :)
@Mateos2: Zapomniales o optymalizacji w SE i ona zrobi robote. Huawei cos tam tez robi w tym kierunku, ale dopiero raczkuja z optymalizacja i srednio to im wychodzi. Poza tym Huawei + ich optymalizatory wyszlyby drozej niz SE.
Tutaj byl swiadomy wybor klienta, nie robilo mu ze wyszlo drozej niz na standardowym falowniku bez optymalizacji.
Natomiast zgodze sie ze SE na farmie to fanaberia, ale klient nasz pan.:)