Wpis z mikrobloga

Instalacja 96,38 kWp (w zasadzie dwie, na dwóch PPE w rozbiciu na 49,77 kWp i 46,61 kWp, ale na jednej działce) w mazowieckim.

2x Solar Edge 50K z jednostką pomocniczą, 244 x Phono Solar TwinPlus 395Wp, 122 x optymalizator P801
Zlecone kopanie i zabicie konstrukcji, reszta w 4 osoby w 5 dni. :)
Jeszcze dojdą dwa pioruchrony aktywne Gromostar, ale czekamy na dostawę głowic.

#oze
#fotowoltaika
kalmaris - Instalacja 96,38 kWp (w zasadzie dwie, na dwóch PPE w rozbiciu na 49,77 kW...

źródło: comment_1597601016XkMMIdlPWYb7TpAYbZZq46.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@robertx: Nie, to nowe domy, ale podgrzewane chodniki, 2 baseny, 2 korty kryte, hala do squasha, ogromne oświetlone działki, automatyczne podlewanie, etc, to i tyle można zużyć. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: tak informacyjnie średnio 4.5kW non stop przez cały rok na każdy dom. Pewnie z 1500zl co miesiąc na prąd. Nie dziwi mnie że ci politycy sobie pensje podnieśli bo to już wstyd było trochę.
  • Odpowiedz
@zibizz1: Jeden z domow ma roczne zuzycie 62kW, ale bez projektu budowlanego można postawić do 50 kW na jeden PPE. Będzie z pewnością rozbudowa, ale lepiej założyć drugi licznik (za zgodą OSD) i wtedy rozbudować.
  • Odpowiedz
@bart_next: Nie, to moja instalacja, ale skoro uważasz że SE jest najgorsze na rynku to nie mamy o czym gadać, bo nie ma lepszego falownika od SE i żaden inny producent nie ma takiej technologii jak żydki.
  • Odpowiedz
@kalmaris: no to powodzenia w ustawieniu cos fi jeżeli wiesz o czym mówię :D przy ich odbiorach indukcyjnych na pewno mają z tym problem i ta instalacja nie zmniejszy ich rachunków :D ale widze ze o kompensacji mocy biernej to nie słyszał ekspert. Też założyłem setki tych gówien bo tanie
  • Odpowiedz
@bart_next: No i co wielkiego żeby ustawić cos fi na nim? Bo ja jakoś problemu nie widzę.
I Solar Edge jest tani? Obawiam się że najdroższy.
Wyboraż sobie że w ramach pracy dyplomowej akurat robilem baterię na suchych kondesatorach od ABB z regulatorem wspolczynnika cos fi. I o czym chcesz dyskutować? Zawsze znajdzie się jakiś mądrala. Montuj na Afore, Solisach czy innych Growattach, skoro takie świetne, ja już z tego
  • Odpowiedz