Wpis z mikrobloga

@aaa_daa: "Część VII Nawaho (jeden z moich ulubionych cytatów)

"Pozwól, że powiem Ci co o tym myślę. Kiedy jesteście jeszcze mali, zaczynacie ciężko pracować. A gdy stajecie się mężczyznami, budujecie wielkie domy, potężne miasta i wszystko inne tak żeby zachować odpowiednie proporcje. A, potem kiedy już to wszystko macie, umieracie i zostawiacie to innym. My nazywamy takie życie niewolnictwem. Stajecie się niewolnikami, kiedy tylko nauczycie się mówić i zostajecie niewolnikami aż
@aaa_daa: Może słynna seria Carlosa Castanedy? Tylko trzeba podchodzić ze zdecydowanym dystansem - antropologowie oskarżali go o naginanie faktów. Niemniej ciekawe pozycje.
@aaa_daa: Z książek szczególnie polecam "Krótką relację o wyniszczeniu Indian" autorstwa Bartolome de Las Casas. Ostatnio czytałam ciekawy reportaż Macieja Jarkowieca "Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu". Z lżejszej, aczkolwiek równie interesującej literatury, polecam książki podróżnicze autorstwa Beaty Pawlikowskiej i Wojciecha Cejrowskiego.

Z filmów (i jednocześnie książek), sporo starszych osób zachwala przygody "Winnetou". Niestety jeszcze nie czytałam i nie oglądałam, właśnie uświadomiłam sobie, że będę musiała to w końcu nadrobić.