Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Okej ptysie mam następujący problem życiowo-zawodowy. Od 8 lat klikam i sprzedaje różne rzeczy januszexie w (mała firma handlowa, 7-9kk obrotu rocznie, team 12 osób) no i stwierdziłem, że czas na zmiany i rozwój w tym mitycznym IT. Po 3 tygodniach rozglądania się na rynku udało mi się dostać robotę jako Analityk IT (BPMN, teamy scrumowe) - stanowisko juniorskie. Firma spora bo 450 osób, natomiast kasa mniejsza niż u janusza bo tylko 3k netto z opcją renegocjacji po pierwszym projekcie zakończonym z sukcesem, ale że jest zawsze możliwość rozwoju to się zgodziłem i rzuciłem papierami. I teraz mamy zwrot akcji bo tam gdzie teraz pracuje zaoferowali 5.5k netto, budżet na szkolenia jakie chce (5k na rok) , zatrudnienie dodatkowych 3 osób wg moich wytycznych oraz możliwość odkupienia od zarządu części udziałów. I troszkę jestem w kropce bo opcja jest interesująca, a różnica 2.5k na rękę to jednak sporo. Mirki z IT jak tam wygląda sprawa z tymi analitykami, warto? Jak szybko można się rozwinąć i dobić do 7-9k? Pewnie bez zmiany roboty co rok to nie ma liczyć na tak szybką i dużą podwyżkę?

#pracait #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f369328e3135a007e5a0623
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania jestem w podobnej sytuacji, ale wyszedlem z założenia, że skoro mi do tej pory slabo płacili, a dopiero teraz chcą wyłożyć więcej to wole isc za mniej gdzies indziej i sie rozwijać, dla jednych sufit to pewna stawka, a dla innych to podłoga
@AnonimoweMirkoWyznania: trudno wywróżyć jak będzie Ci w tej nowej firmie, bo z mojego doświadczenia żeby skoczyć z 3k np. na 8k to ja musiałbym 2-3 razy prace zmieniać bo podwyżki były max 20-30% na rok przy niższych pensjach, ja w ciągu 5 lat byłem w 4 firmach i nie żałuje bo jakbym został w pierwszej to zarabiałbym pewnie teraz 3x mniej
@AnonimoweMirkoWyznania: Nic nie zmieniaj tylko siedź tam gdzie lepszą kasę ci dają.
To ze duża firma to wcale nie gwarancja rozwoju.
A za dwa razy taką pensje możesz sobie kupić kursy czy wypocząć po pracy żeby mieć ochotę na naukę.

To co ci tutaj inni proponują to mity. Nie ma co bujać w obłokach, szczególnie jak można brać do ręki w miarę fajną kasę. Lepiej uczyć się po godzinach mając dobrą
azz5 - @AnonimoweMirkoWyznania: Nic nie zmieniaj tylko siedź tam gdzie lepszą kasę ci...

źródło: comment_1598217195GZvZbp1qUQiz7QGOTvuYut.jpg

Pobierz