Wpis z mikrobloga

Nie wierzę, że ludzie tutaj aż tak przejmują się sytuacją na Białorusi. Od dawna mówię, że im dalej na wschód, tym większy smród, dlatego szkoda w ogóle się w to angażować. Wprowadzą demokrację, a potem babushki, jeszcze bardziej biedne i głupsze niż polskie, wybiorą jakichś populistów do władzy. Ci ludzie są niereformowalni, więc lepiej by było już dawno zerwać z nimi jakąkolwiek współpracę i się od nich odgrodzić, bo to dzikie narody są.

#bialorus
  • 14
@kezioezio: Może kiedyś tak było, zrozumiałbym takie podejście 20 lat temu. Czasy się zmieniły, jest szerszy dostęp od internetu, edukacji. Młodzi Białorusini czy Ukraińcy byliby tacy jak Polacy, gdyby dać im te same warunki.

Tu chodzi o to, żeby te warunki (wolności, demokracji) stworzyć.
@KONONOWlCZ: @GenPi: No i co w związku z tym? Jesteśmy coś winni Białorusinom? My startowaliśmy z innego miejsce, nadal w porównaniu do takich Szwajcarów czy Niemców jesteśmy dzikusami, ale Białorus, czy Ukraina to już jest inna liga. Tam sowiecka krew płynie od pokoleń, a dzieci będą wysysały komunizm z mlekiem matki jeszcze przez 5 pokoleń. Szkoda czasu na nich.
@kezioezio Na Białorusi jest bardzo podobnie. Lukasznke popierają starsi ludzie, którzy uważają, że władze powinna sprawować silna jednostka, która jedyne co ma do zaoferowania to trzymanie wszystkich za mordę. Dla nich wyznacznikiem prestiżu jest siła fizyczna. Zmiany chcą młodzi ludzie i ci, którzy całym reżimem Łukaszenki są zmęczeni.
@kezioezio: ludzie tutaj tak samo przejmują się sytuacją na Białorusi, co przejmowali się wybuchem w Bejrucie, pożarami w Australii itd. Czyli w ogóle. Ot, kolejna rzecz, o którą można przez chwilę kręcić gównoburzę. Póki nie wydarzy się coś nowego.
@kezioezio: Dlaczego twierdzisz, że w Japonii, Korei Pd. i Singapurze jest większy smród niż na Białorusi?
Największym populistą na Białorusi od uzyskania niepodległości przez ten kraj w 1991 jest sam Łukaszenka. On doszedł do władzy właśnie na fali populizmu.
Ktokolwiek będzie jego następcą, nie będzie gorszy od niego - no chyba że byłby z namaszczenia Łukaszenki.
Łukaszenka praktycznie nie ma poparcia wśród ludzi młodszych od siebie. Ma jakieś tam poparcie wśród