Wpis z mikrobloga

@juanpablo000: To zależy od poziomu. Ja do matury przygotowywałem ludzi, którzy ułamków nie znali. Wyjść z poziomu wczesnej podstawówki i dojść do matur w przeciągu 2-3 miesięcy jest w zasadzie niemożliwością, ucząc się samemu.
  • Odpowiedz
@elixa: dobre korki i ciągłe robienie poprzednich matur, aż wejdzie w krew. Podstawy, czyli wszystkie zadania zamknięte i pierwsze otwarte to jest zawsze to samo, ten sam schemat. Można się na pamięć nauczyć jak robić po kolei zadania zamknięte, kalkulator w dłoń i lecisz.
  • Odpowiedz
@elixa: po prostu licz zadania zamknięte sprawdzając kazda odpowiedź i wypisz dane i wzory w zamknietych, jak zostanie czas.

Nie ma opcji, żebyś przeszedl cale liceum i nie umiak zdobyć 30% z matmy podst.

To raczej problem stresu, niz niewiedzy.
  • Odpowiedz
@elixa: klasa maturalna to z grubsza powtórka całego liceum więc wystarczy, że przyłożysz się do zajęć i będziesz na bieżąco, a przy okazji zobaczysz gdzie masz braki, mi tak naprawdę wystarczyło pół roku siedzenia przy zadaniach po godzince i 18% z próbnych zamieniłem na 60% z czerwcowych, matemaks i książka z zadaniami jak zdać maturę z matematyki, pamiętaj żeby przyłożyć się do tematów z graniastosłupami, ostrosłupami itp, bo to zawsze jest
  • Odpowiedz
@elixa: Kupiłem matemaksa 10 dni przed maturą. Podzieliłem sobie cały kurs na 10 oglądanie filmików dziennie + robienie wszystkich zbiorów z zadaniami do filmików + jeśli polecał ze do zbioru dołączył jeszcze filmik z dodatkowym objaśnieniem tematu, to tez go oglądałem.

Wynik? Z 36% na próbnej zrobiłem 68% na maturze
  • Odpowiedz
@elixa: Nie kupuj matemaksa!
Kup to. Spytasz dlaczego? Są tam na prawdę genialne filmy o każdym dziale matematycznym. Kilka dni (jak dobrze pamiętam 3) przed maturą jest film z pewniaków maturalnych (są i stare filmy. Przydadzą się do obejrzenia). Wszystkie filmy są łopatologicznie zrobione i na prawdę łatwo zrozumieć wszystko. Dodatkowo jeśli nie zdasz matury to dostaniesz zwrot pieniędzy a to chyba fajna opcja ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz