Wpis z mikrobloga

  • 4
nieprawda. Od lat się "ma murzyna do roboty", "murzyńska robota" itd. się z niewolnictwem kojarzyło.


@iAmTS A Niemcy mają polnische wirtschaft. Czy to powód by kazać się im nazywać inaczej niż Polacy?
  • Odpowiedz
No #!$%@? typie


@iAmTS: zglaszam Cie do prokuratury za nazwanie typem- stwierdzenie "typ" ewidentnie kojarzy sie ze stwierdzeniem "typ spod ciemnej gwiazdy" czyli za wiki: "łajdak, zły mężczyzna, drobny rzezimieszek, złoczyńca, drań; podejrzany typ"

obraziles mnie-czekaj na smutnych panow o 6 rano
  • Odpowiedz
@iAmTS: no widzisz a ja tu edita pisalem ze zartowalem (nie mam kija w dupie) tylko nie zdazylem klepnac enter a odpowiedziales.
Nie to nie dobrze bo samo stwierdzenie "typ" nie jest obrazliwe - a co sie komu kojarzy to jest gowno warte.
I jakbym mial taka mozliwosc ze za okreslenie mnie typem sedzia przypial Ci kare "bo mi sie to kojarzy zle" to bylaby parodia
  • Odpowiedz
@gorzki99: xD no przecież wiem, ze żartowałeś. Tylko ja ciągle nie mówiłem o tym co "sie kojarzy" paru osobom, tylko jak kojarzone jest to słowo z innymi, w użyciu. Konsensus i powszechnie używane hasło "znajdz sobie murzyna do tego", "#!$%@?ć jak murzyn" itd. Nie dziwię się, ze ktoś poczuwa się urażony skoro w języku polskim w zasadzie tylko to słowo było używane.

Oczywiście nie jest to to samo co n-word
  • Odpowiedz
Nie dziwię się, ze ktoś poczuwa się urażony skoro w języku polskim w zasadzie tylko to słowo było używane.


@iAmTS: Tak brzechwa piszac wieszyk mial na mysli ze murzynek bambo jest niewolnikiem.

Tu masz ciekawy tekst
  • Odpowiedz
@anonimek123456 biały obywatel RPA to też Afrykanin. Murzyni z USA to nie Afrykanie. To jest właśnie sztuczny problem. Bo komuś, zapewne białemu lewakowi przeszkadza słowo które w języku polskim nigdy nie było odbierane pejoratywnie.
  • Odpowiedz
"przystojny czarnuch" - bo z tego wynika ze za jakis czas "czarnuch" powinno byc przestac obrazliwe skoro murzyn sie stalo w zwiazku z laczeniem z negatywnymi okresleniami


@gorzki99: no tak, jeżeli jakimś cudem taka konotacja byłaby używana bardzo często przez duża część społeczeństwa to tak. Tylko, ze to bajanie, a nie rzeczywistość.

Takie słowo jak #!$%@? jest obraźliwe bo wykorzystywano je tylko do tego, albo głównie do tego a nie
  • Odpowiedz
@Halbr: Niemcy to przede wszystkim mają określenie "Polacke". Gdyby jakiś Niemiec mnie tak nazwał, to bym się już do niego nie odezwał.
Słowo samo w sobie nigdy nie było obraźliwe, w XIX wieku było jeszcze neutralne, ale na skutek polityki rządu Prus w kwestii polskości, gdzie zaczęły powstawać żarty z Polacke, szybko to słowo stało się mocno obraźliwym.
  • Odpowiedz
no tak, jeżeli jakimś cudem taka konotacja byłaby używana bardzo często przez duża część społeczeństwa to tak.


@iAmTS: kurde szkoda ze jestem tylko pylkiem na wietrze i nie mam takiej kasy jak coniektore organizacje na"promocje". Bo podchwycilbym temat i zrobil testa czy tak chetnie by sie przyjelo "handsome n-word" jakby kazdy dla beki zaczal tak gadac :PP

mamy w eurpie i stanach raczej wiecej bialasow niz czarnasow - odpowiednia kampania
  • Odpowiedz
@gorzki99: a czemu nie? Przecież jeżeliby FAKTYCZNIE ludzie zmienili używanie danego słowa, to ono by zmieniło znaczenie. Tak działa język. Wtedy nawet fakt, ze znaczyło coś o 180* innego nie ma znaczenia, co w tym eksperymencie myślowym nie ma sensu? #!$%@? to świetny przykład.
  • Odpowiedz
gdzie zaczęły powstawać żarty z Polacke, szybko to słowo stało się mocno obraźliwym.


@JakovKarnic: Ludzie wyjmijcie kij z dupy a bedzie wam sie lepiej zylo.
Polacy opowiadaja zarty o rusku i niemcu, niemcy o polaku (i moze jeszcze kims). Ruscy o niemcu i polaku. O Francuzach tez sa fajne zarty.
I teraz maja sie wszyscy na wszystkich obrazac bo sie o nich zarty opowiada- no dajcie spokoj.
Tak samo zarty opowiada
  • Odpowiedz