Wpis z mikrobloga

#silownia
#mikrokoksy
Mirki, ucieka mi biodro do góry podczas martwego ciągu. Aby to naprawić, myślałem nad martwym ciągiem z pauzą zaraz przy ziemi jako ćwiczeniu akcesoryjnym. Nie obciążę za bardzo lędźwi, gdy na jednym treningu będę robić martwy ciąg, martwy ciąg z pauzą oraz spacer farmera?
  • 7
@wojakzielinski: Biodro zazwyczaj strzela do góry jeszcze przed poderwaniem sztangi. Nie wiem czy MC z pauzą Ci pomoże. U mnie jak biodro szło do góry była to wina pozycji wyjściowej do ciągu. Pauzę stosowałem żeby nauczyć się nie robienia kociego garbu w pierwszej fazie ciągu.
@biamiVajs: martwy ciąg 5x5 75%-80%CM, ciąg z pauzą 5x5 RPE7-8, spacer 5 serii RPE 8. Spacer farmera będę robić z trap-barem i się zastanawiam się, czy np. pauza nad ziemią w tym ćwiczeniu by coś mogła dać, chociaż to wyjdzie finalnie tylko 5 powtórzeń na trening. Z regeneracją może być właśnie problem, bo DOMSy na lędźwiach po samym martwym 4x6 do upadku potrafiły 2-3 dni być.
@wojakzielinski:
bez sensu. Zrób sobie jedną-dwie "piątki" w zwykłym martwym ciągu, np na RPE 9, zdejmij 12-15% ciężaru i zrób jeszcze 3 piątki z pauzą 2ct. I tyle. Zapewniam, że jak się skupisz na ćwiczeniu i na tym żeby korygować to biodro to jest wystarczająco. Wrzuć jako akcesorium GM na RPE 8, np 3x6 i farmer walk 3-4 serie i styknie. Jak robisz 5 serii do upadku to nie dziw się,