Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja cała rodzina ma parcie żebym poszedł na #studia na #informatyka , #programowanie a ja sam jakoś bardzo nie wiem czy chcę i nawet nie wiem czy się dostanę, matura poszła mi tak średnio, polski, matma 50% angielski 90%, ang rozszerzony 80% więc nie wiem czy z matmą/fizyką sobie poradzę, na początek celuję w #gamedev z #unity bo chyba najłatwiej i najprzyjemniej o konkretne portfolio. Jestem po kilku kursach udemy (tak ¯\(ツ)_/¯) i jestem w trakcie robienia gry mobilnej do portfolio która za 1-3 miesiące będzie w grywalnym stanie. Standardowo problemem będzie brak wcześniejszego zatrudnienia w it i nie wiem czy studia nie dały by mi tu przewagi. Rodzice mówią że to ostatnie lata młodości a mnie to kompletnie nie jara bo troche # przegryw ( ͡° ʖ̯ ͡°) i studia ani ludzie mnie nie rajcują. Dodatkowo jestem troche z zadupia bo podkarpacie więc nie wiem czy będę w stanie jeździć zbyt daleko na ewentualny początkowy staż
Miał ktoś podobny dylemat? co byście zrobili na moim miejscu?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f34f7c90010a81b084b4b0b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz
Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: matura to nie wszystko, jak się czujesz z matematyki? lubisz? bo będzie jej naprawdę dużo na studiach.

Gdybyś zaczął ogarniać to możesz prześcignąć tych co poszli na studia, ~70% z nich straci 3.5 roku albo odpadnie wcześniej. Oczywiście studia to nie tylko matematyka, jak trafisz na fajnego profesora to zaczniesz patrzeć na niektóre problemy całkiem inaczej, mimo wszystko studia trochę otwierają głowe i możliwości.

Na studiach pracowałem w IT i
@AnonimoweMirkoWyznania: pierwsze semestry to dużo matematyki, jest ciężko, ale wystarczy na bieżąco powtarzać materiał i go rozumieć a nie "wykuć i zapomnieć" i będzie dobrze. Sam nie miałem powalającego wyniku z matmy, a inżynier już obroniony. Będzie dobrze, próbuj (òóˇ)
@AnonimoweMirkoWyznania: napiszę może tak:

Najłatwiej coś zrobić do portfolio na UE4 - Unity jest dla ludzi, którzy chcą się zająć również programowaniem. I teraz programowanie: Ogólnie uważam, że jeśli ostro się nie przyłożysz do matematyki to nie ma sensu iść w gamedev w takiej formie jakiej sobie wyobrażasz. To branża kreatywna - dostaniesz problem z czapy i masz go rozwiązać. Musisz mieć tą iskrę kreatora - matematyka będzie wyłącznie twoim narzędziem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Najłatwiej może o portfolio w gamedevie, ale o pracę najtrudniej. Dużo łatwiej znaleźć pracę w biznesie i jest dużo bardziej opłacalna finansowo. Do gamedevu idzie się czysto z pasji. Jak nie wiesz czy chcesz iść na studia, a masz iść tylko dlatego bo ktoś tego po tobie oczekuje, to nie idź. Szkoda twojego czasu. A o matmę się nie martw, nie ma jej tak dużo. A fizyki u mnie nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli nie chcesz to nie idź, ale jeśli nie chcesz iść, bo boisz się, że sobie nie poradzisz to jednak się zastanów. Jak będziesz się uczył to bez problemu zdasz matmę i fizykę. Zawsze możesz zrezygnować nawet w połowie roku, ci debile w ogóle tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nie licz, że na studiach nauczysz się wszystkiego, ale moim zdaniem studia dają całkiem fajny
Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę, że gamedev to taki dział informatyki, gdzie zaawansowana matematyka i fizyka jest niezbędna.


@tagtak: to bardzo zależy od tego, jakie dokładnie gry robisz. I jeśli pracujesz w zespole, to co dokładnie Ty robisz. Nie wszystkie gry wymagają zaawansowanej matematyki, fizyki tym bardziej. Część gier radzi sobie dobrze z wykorzystaniem wbudowanej fizyki albo jakichś gotowych skryptów, które załatwiają potrzeby "fizyczne". Inne w ogóle nie potrzebują systemu fizyki.