Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #warszawa jest #pytanie: najbliższy weekend planujemy ze znajomymi spędzić w Warszawie i chcielibyśmy dowiedzieć się jakie smaczne/ciekawe restauracje/knajpki moglibyście nam polecić w kategoriach:
1. Śniadania
2. Obiady/kolacje
3. Piwo/drinki/inne alkohole

Zależałoby nam na restauracjach z dobrym jedzeniem w przyzwoitych cenach oraz ciekawych knajpach/barach, gdzie moglibyśmy wypić dobre piwerko i przy tym posiedzieć w ciekawym/ładnym otoczeniu.
Nocleg mamy zaplanowany na Śródmieściu (vis-à-vis PKiN), więc fajnie jakby udało się znaleźć coś w tych okolicach, ewentualnie Stare Miasto, Powiśle, ale jeśli trafi się coś w dalszych częściach miasta wartego uwagi, to również chętnie skorzystamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio Mireczki z #wroclaw przy podobnym zapytaniu spisali się znakomicie, więc liczę również na inwencję Warszawiaków :)
  • 24
@szrono: to ja Ci sprobuje merytorycznie odpisać :D zakładam, że śpicie w mariocie :P
1. śniadania:
- shuk (wege, ale bardzo fajne) - ochota, kawalek ale trawmwajem/samochodem raz dwa. tylko rano będzie kolejka :)
- hard rock cafe - nie jest to najwyzszy poziom, ale zawsze spoko (tu rowniez obiady/kolacje)
- bułkę przez bibułkę macie zgody, więc walk distance
- gdzieś tam obok możesz sobie zobaczyc też aioli/orzo
- pełną parą
@emenems: Ooo Panie, to ty na mni... Panie o taki wpis nic nie robiłę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Bułkę przez bibułkę i Aioli już nam ktoś polecał, więc jeśli potwierdzasz, że spoko, to tam na pewno zawitamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie to nie mamy raczej konkretnych upodobań, ale lubimy: kuchnię amerykańską (steki, żeberka, burgery - mięcho!), kuchnię indyjską, Polską - oczywiście!
@szrono: Bułkę jest spoko, Aioli to kwestia gustu :D dla mnie za dużo lansu. W każdym razie to co wyżej powinno Wam się spodobać i daj znać po powrocie :D
Z polskiej obok był fajny lokal, ale mają nowe otwarcie we wrześniu dopiero, teraz zamknięci.
A gdybyście byli nastawieni tylko na jedzenie (bez alko, za to DUŻO jedzenia) to jestt all-you-can-eat na dworcu centralnym i nazwa sie (chyba) WOK sushi -
@emenems: Wychodzi na to, że chyba nie będziemy robić nic prócz jedzenia i picia w Stolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi! Polecam tego wykopowicza! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szrono: 1. Rano
-cool cat/cool cat tr
-bułkę przez bibułkę
-forum
-aromat
-koko&roy
-krem
-bibenda
-coco bowls
-wozownia
2. Popołudniu
-szwedzka 2.0.
-mąka i woda
-meatologia
-va bene
-alewino
-nocny market
-oraz większość z punktu 1
3. Alko
-el koktel
-cuda na kiju/zamieszanie/newonce bar/rakieta
-kraken

Kilka miejsc jest uniwersalnych, sprawdź menu. Szczególnie polecam szwedzką 2.0. (kawałek od centrum ale uberkiem 10pln a obecnie to moje miejsce nr 1 w wwa), koko&roy
@niebieskamarchewka: D-DZIĘKI! Będzie z czego wybierać ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak napisałem wcześniej - widzę, że ch*j ze zwiedzaniem, będzie tylko żarcie i picie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylu ciekawych miejsc nie odpuszczę :D
@szrono: jeeeeszcze!
Piwo i jedzenie w okolicy starówki
Restauracja Maryensztadt Craft Beer & Food :) pyszne browarki
Burgery w centrum też i przy koszykach: Warsaw Burger Bar
A w koszykach pyszne lody vis a vis Jeffsa :)